Sorainen kuulutati Baltikumi aasta advokaadibürooks

SORAINEN paistis silma innovaatiliste suurtehingute nõustamisega, hea klienditeeninduse ja selge arenguvisiooniga.

Õigusajakiri The Lawyer kuulutas advokaadibüroo SORAINEN Baltimaade aasta advokaadibürooks.
Büroo asutaja ja vanempartneri Aku Soraineni sõnul on see tunnustus tema elutööle. „1993. aastal, kui Soome Juristide Liit mu magistritöö „Välisinvestor Baltikumis“ avaldas, hakati mind Soomes ühtäkki siinse regiooni õiguseksperdiks pidama. Tulin Tallinnasse, kui ma polnud päriselt õigusnõustajana Soomes veel töötanudki. Nüüd pidin ma asutama ja juhtima esimest välismaist advokaadibürood Eestis ja nõustama mulle võõras õiguskeskkonnas. Aga see oli võimalus realiseerida oma ambitsioone. Mul ei olnud ka peret toita, nii et leidsin, et võin selle riski võtta,“ lisas ta.

2005. aastaga võrreldes on büroo oma regionaalset käivet kahekordistanud ning viimastel aastatel on lisandunud ka neli uut partnerit. „Meie jätkusuutlik kasv põhineb sellel, et oleme tõeliselt integreeritud advokaadibüroo Baltikumis ja Valgevenes, kus kõik büroo partnerid mõtlevad meist kui ühest ettevõttest. Me oleme esikohale seadnud kliendikeskse töökultuuri arendamise ja inimesed, kes meie juures töötavad,“ lisas Sorainen.

„Kuigi advokaadibüroo juhtimine ei ole raketiteadus, siis iga aasta õpetab, kuidas bürood paremini juhtida. Me oleme tänaseks suurimad kui kunagi varem, aga ma arvan, et organisatsioon on samas ühtsem ja selgem kui enne. Mul on hea meel, et mul oli võimalus oma teed Baltikumis alustada õigel hetkel, kui kiire areng siin alles algas. Ja ma olen tõeliselt nautinud töötamist koos meie entusiastlike ja intelligentsete ning ambitsioonikate inimestega.“

Advokaadibüroo SORAINEN nõustas teiste suurtehingute seas eelmisel aastal kindlustusgrupi ERGO piiriülest ühinemist Baltikumis ja sellega seotud küsimusi Valgevenes. See siiani suurim piiriülene ühinemine Baltikumi kindlustussektoris oli samas juba neljas, mida SORAINEN selles sektoris nõustas. Eestis pälvis tähelepanu kohtulahend, kus SORAINENi nõustamisel tunnistas Riigikohus põhiseadusega vastuolus olevaks maavara kaevandamisõiguse tasu üllatusliku tõstmise valitsuse poolt. Valitsus kehtestas 2009. aastal viieks aastaks loodusvarade kasutusõiguse tasumäärad, ent riigitulude tõstmiseks muudeti 2012. aastal muudeti ootamatult vastavat määrust ning tasu tõsteti. Lisaks nõustas SORAINEN Leedu rahandusministeeriumit ajal, mil Leedu oli esmakordselt Balti riikidest Euroopa Liidu eesistujamaa.

Õigusajakirja The Lawyer auhindade võitjad valiti kohtunike paneeli poolt, kuhu kaasati rahvusvaheliste advokaadibüroode juhtivpartnereid ja suurettevõtete juriste. Võtjaid valiti 25 kategoorias ning valiku aluseks oli strateegilise visiooni elluviimine, tugevad majandusnäitajad ja kasv, õigusteenuste pakkumisel stabiilselt kõrge tase, väljapaistev talentide juhtimise programm ja  ühtne partnerite kultuur. Baltikumi auhinnale kandideerisid veel LAWIN, Magnusson, Raidla Lejins & Norcous, Tark Grunte Sutkiene ja Varul.

SORAINEN on regionaalne äriõigusele spetsialiseerunud advokaadibüroo kontoritega Eestis, Lätis, Leedus ja Valgevenes. 1995. aastal rajatud büroos töötab rohkem kui 140 advokaati, juristi ja maksukonsultanti, kes nõustavad rahvusvahelisi ja kohalikke ettevõtteid ja organisatsioone kõigis Baltikumi ja Valgevene äriõigust ja maksundust puudutavates küsimustes.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad