Savisaar: Tallinna linnal kavas rajada ühistupank

„Eesti on muutunud välispankade lüpsilehmaks,“ märkis Edgar Savisaar, kelle sõnul aitaks olukorda õiglasemaks muuta linnavalitsuse kavandatav ühistupank.

„Eesti pangandusparadiis vehib sisse rohkem kui 100 000 inimese aastapalga, elanikele samas suurt midagi vastu andmata,“ kirjutab Tallinna linnapea Edgar Savisaar ajalehes Pealinn.

„Eesti Panga andmetel teenisid Eestis tegutsevad pangad 2013. aastal kokku 444 miljonit eurot puhaskasumit, peaaegu 100 miljonit rohkem kui aasta varem. Ühtlasi näitab keskpanga finantssektori statistika, et klientidele makstav intressikulu langes 73 miljoni euro võrra, ehk siis 169 miljonilt 96 miljonile. Ehk teisiti öeldes läks pankadel oluliselt paremini ja klientidel oluliselt kehvemini.“

Eesti maksumaksja raha peab Savisaare sõnul teenima Eesti maksumaksja huve, ehk siis arendama seda keskkonda, kus Eesti maksumaksjad elavad. Lahenduseks sotsiaalselt õiglasema panganduse loomisel oleks Tallinna omavalitsuse rajatav ühistupank. Selle kliendiks oleks Savisaare sõnul omavalitsused ja omavalitsustele kuuluvad äriühingud, riigiettevõtted ja riigiasutused ning loomulikult ka Eesti elanikud.

Tallinna linna ühistupank oleks Savisaare sõnul ka finantsasutus, mis avaks uksed täna krediidivõimalustest kõrvale tõrjutud kohalikule ettevõtlusele.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad