Avalikustame aastaaruande kodulehel

Äriühingutele tuleks muuta kohustuslikuks majandusaasta aastaaruannete esitamine ettevõtte kodulehel, paneb ette Masskampaaniad.neti tegevjuht Siim Kaevats.

Aruannete avalikustamine kodulehel muudaks meie ettevõtluskeskkonda ausamaks ja läbipaistvamaks ning koostööpartneri valiku kiiremaks ja lihtsamaks. See lisaks kindlust, et tegu on usaldusväärse partneriga. Nii nagu meil on sõnavabadus, peaks olema ka vabadus eelnevalt hõlpsasti teada saada, kellega koostööd alustatakse.

Informatiivne ja korrektselt vormistatud aruanne jätab ettevõttest esindusliku mulje. Seal peaks olema esitatud kõige olulisem info antud perioodi ja võrdlusandmete kohta. Avalikud ja alati kättesaadavad aruanded annavad nii klientidele, partneritele kui avalikkusele vajaliku ülevaate, kuidas ettevõttel tegelikult läheb. Kuna korrektne aruanne loob lisandväärtust, muutuks nende esitamine populaarseks ja võistlevaks tegevuseks. See motiveeriks ettevõtjaid nende sisu ja vormi osas rohkem pingutama, et avaldada muljet nii senistele kui uutele klientidele.

Probleem juba aastaid
Juba aastaid on Eestis probleemiks majandusaasta aruannete tähtajaks esitamata jätmine. Ligi pool aruandekohuslastest ei esita seda õigeks ajaks. Põhjusi on peamiselt kolm. Esiteks tahetakse sihilikult ettevõtte tegelikku majandusseisu varjata, mille põhjuseid võib omakorda olla erinevaid - alates kartellikokkulepetest kuni maksupettusteni. Teiseks võidakse soovida edasi lükata ettevõtte likvideerimist või pankroti algatamist, mis loob võimaluse varade kantimiseks. Kolmandaks põhjuseks on lihtsakoeline laiskus, sest aruande esitamata jätmine ei too kaasa karistust.

Kasu muudab populaarseks
Praegu on aruande esitamine ebapopulaarne ja pigem tülikas kohustus, mida ligi pooled ettevõtetest ei täida korrektselt. Kui aga ettevõtjad aduvad, et aruande õigeaegne esitamine koos selle avalikustamisega oma veebilehel annab neile konkurentsieelise, siis see suhtumine kindlasti muutuks. Ühtlasi on informatiivne majandusaruanne neile ka täiendavaks turunduskanaliks, mille tõttu uued potentsiaalsed kliendid ja koostööpartnerid eelistaksid ja valiksid just neid.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi „Edukas Eesti“ raames.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

Uudised

Tööriistad