Stipendiumite palgaks muutmine maksab riigile miljoneid

Riik peab leidma järgmise aasta eelarves 3,5 mln eurot lisaraha, et kompenseerida osade treenerite üleminek maksuvabalt stipendiumilt töölepingule.

Samuti võib tulevikus nõuda tulumaksuvaba stipendiumi deklareerimist tuludeklaratsioonis.

Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuste toetusrühma esimehe Lauri Luige arvates peaks stipendiumi nime all palga maksmise probleemi kaotamist alustama noortetreeneritest.

"Järgmise aasta riigieelarvesse planeeritakse 3,5 miljonit eurot lisaraha, et kompenseerida 5.-7. kategooria treenerite stipendiumidelt töölepingutele üleminekut. Kavas on ka defineerida stipendiumi mõiste ning juhud, mil seda maksta võib," ütles Luik. Tema sõnul on järgmise sammuna tarvis leida lahendus kohtunike küsimusele ning seadusega ootab kooskõlla viimist ka profisportlaste temaatika.

Stipendiumi all mõistetakse teadmiste või oskuste omandamiseks, võimete arendamiseks ning loomingulise või teadusliku tegevuse soodustamiseks makstavat tulevikku suunatud toetust. Arutelul osalenud olid seisukohal, et tulumaksuvaba stipendiumit peaks deklareerima tuludeklaratsioonis. Üks võimalik lahendus oleks kustutada stipendiumide väärkasutajad tulumaksusoodustustega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirjast.

Maksu- ja tolliameti andmetel makstakse spordivaldkonna stipendiume nii sportlastele, treeneritele, kohtunikele, füsioterapeutidele kui arstidele. Stipendium ei taga sotsiaalseid garantiisid ning riigil jääb ligi 4 miljonit eurot makse aastas saamata.

Eesti spordiregistri ja Eesti Hariduse Infosüsteemi info põhjal sai eelmisel aastal 3565 treenerist 401 vaid stipendiumi ega saanud kuskilt sotsiaalmaksuga maksustatud väljamakseid (nendega on seotud 292 spordiklubi). 2684 ehk 75% treenerit sai sotsiaalmaksuga maksustatavaid väljamakseid lisaks spordiklubile ka mõne muu tööandja poolt. 480 ehk 13% treeneritest sai sotsiaalmaksuga maksustatavaid väljamakseid ainult seotud spordiklubist.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad