Raamatupidaja edu alused

Raamatupidaja edukust on raske mõõta ja tunnustada, ei kipu ju hiilgavalt vormistatud aruande või ülitäpse finantsprognoosi puhul keegi õnne soovima. Ettevõtte tagala kindlustajana võib raamatupidaja enda üle uhke olla muidugi siis, kui ettevõte on tervikuna edukas.

Ka püsiv või kasvav kliendibaas annavad tunnistust heast mainest ja usaldusest. Millised võiks olla aga omadused, mis aitaks karjääriredelil ülespoole ronida? Toome ära mõned punktid, mis võiks olla iga raamatupidaja tööoskuste mapis.

• Hea arvutamisoskus. Raamatupidaja peaks suutma protsente ja suhtarve võtta ka siis, kui kalkulaator on kadunud ja elekter läinud. Lisaks toetab matemaatika loogilist mõtlemist ja analüüsivõimet, mis on raamatupidaja töös samuti hädavajalikud.
• Laitmatu kirjaoskus. Kogu suhtlus ei käi siiski arvude keeles ega näost näkku. Sageli tuleb oma mõtted, analüüsid ja soovitused kirjalikult vormistada, olgu siis tegu tegevusaruande või prognoosi selgitustega. Seepärast on tähtis, et oskaksid end täpselt ja õigesti kirjalikult väljendada.
• Seaduste tundmine. Seadused, määrused, eeskirjad ja standardid muutuvad pidevalt. Internetiajastul on vajalike seadustega kursis olemine hõlpsam kui varem, ent teadma peab seda, millistest allikatest usaldusväärset teavet otsida ning kuidas end täiendada.
• Võime märgata detaile. Kergekujuline numbri- ja tähenärimise komme tuleb raamatupidajale ainult kasuks. Finantsala on tõeline mikromaailm, kus tuleb tähele panna tibatillukesi detaile, sest pisimgi viga võib maatasa teha nii teie kui ka kliendi maailma.
• Suhtlemisjulgus. Kuigi raamatupidajaid kujutatakse sageli huumorivaeste kuivikutena, on hea suhtlemisoskus sel alal suur pluss. Esiteks aitab see luua usaldusliku suhte klientidega,  teiseks tuleb aga aruandeid ja analüüse esitleda ka ettevõtte juhtidele ning kolleegidele. Ka aitab kolleegidega suhtlemine silmaringi avardada ja kogemusi jagada.
• Arvutioskus. Midagi pole parata, arvelaua ajastu on möödas. Raamatupidaja, kes ei oska kasutada oma töövahendeid, kulutab liigselt aega ebavajalikele toimingutele ning võib delikaatsed isiku- ja finantsandmed lausa ohtu seada. Sestap tuleb endale korralikult selgeks teha nii vajalikud programmid kui ka see, kuidas praegusel küberajastul andmeid kaitsta.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad