CM: Hind sõltub raamatupidamisteenusel dokumentide mahust

Raamatupidamisteenuse sisseostmine on lihtne ja soodne lahendus, vaid siis, kui see koos raamatupidajaga enne läbi mõelda. RMP Finance pearaamatupidaja Merike Kiil soovitab ettevõtjatel üle vaadata, milliseid raamatupidamiseks olulisi andmesisestusi saaks ära teha oma maja, sest sõltuvalt dokumendimahust kujuneb raamatupidamisteenuse hind.

RMPFinance OÜ raamatupidajad kasutavad oma töös Hansa Books online-raamatupidamistarkvara, mis on erinevates keeltes ning hinnasõbralik. Online-programmi eeliseks ettevõtjale on ligipääs oma andmetele üle interneti. Klient saab igal ajahetkel vaadata arveid, digiarhiivi ja muid teda huvitavaid numbreid. Ära jääb füüsiliste mappide arhiveerimine ja ajakulu, et iga arve saamiseks raamatupidajaga ühendust võtta. Andmeid hoitakse kindlas ja turvalises serveris, mis tagab kliendile andmete säilivuse. Kui toimub ettevõtte omanikevahetus, on lihtne saada raamatupidajalt faili kujul kaasa kõik dokumendid.

RMPFinace OÜ-lt on võimalik rentida nii tarkvara kui ka tellida raamatupidamisteenust. Kui kliendil endal on arvepidamiseks programm juba olema, pakutakse teenust kliendi poolt soovitud tarkvaras.

„Lahendusi on väga erinevaid,“ ütles Kiil ja lisas, et raamatupidamisteenuse hinnast rääkides on selle juures kõige olulisem dokumentatsiooni maht ehk niiöelda ridade arv, mida raamatupidaja sisestama peab. On ettevõtjaid, kes tahavad näha arve peal nende jaoks kulutatud tundide ja tekitatud ridade arvu, teised aga eelistavad fikseeritud keskmist kuutasu.

Hind on alati läbiräägitav
Kiili sõnul on hind alati läbiräägitav. „Näiteks mõni ettevõte toob mulle kord kuus oma kulutšekid, et ma need sisestaksin. Samas oluliselt mõttekam oleks tal sõlmida kütusefirmaga leping, et talle edastatakse kord kuus arve – mulle tähendab see vähem tööd ja talle väiksemat hinda teenuse eest. Või tasub ettevõtjal anda müügiarvete sisestamine sekretärile,“ selgitas Kiil.

Pakkumise koostamiseks vajab raamatupidaja mitmeid andmeid: millega tegeletakse, kas ollakse käibemaksukohuslane, mis on ettevõte mahud, müügi-ostuarved, kui palju on töötajaid, sõidukeid  ning kui palju on igakuiselt kassa- ja sularahatšekke. „Alles siis saan teha pakkumise  ning  hakata hinna osas läbi rääkima,“ selgitas Merike Kiil. „Ma ei soovitaks valida raamatupidajat pimesi, vaid ikka enne silmast-silma kohtuda, rääkida oma ootused ja soovid läbi ning alles siis leping sõlmida.“

Ta lisab, et raamatupidaja peab tundma oma kliente läbi ja lõhki. „Ta peab süüvima oma kliendi arvepidamisse, andma nõu, mis on õige ning leidma lahendusi. Ja kindlasti on soodsam eelistada teenust kord kuus arveid kontrolliva ja palku arvestava raamatupidaja näol, kui ettevõttesse täiskohaga töötaja palgata, “ ütles Kiil.

Raamatupidaja vahetamine tuleb harilikult päevakorda siis, kui teenusega ei olda rahul või hind tundub olevat liiga krõbe. „Samas on raamatupidajate töö nagu iga teine – alla omahinna müües kaob motivatsioon ning kellele sellist raamatupidajat on vaja," arutles Kiil.

Kliendi kommentaar
„Oleme RMPFinance OÜga teinud koostööd juba mitu aastat. Otsustasime veebipõhise raamatupidamise kasuks, sest see annab parima ülevaate asjadest. Iga tippjuht peaks raamatupidamisvaldkonnas kodus olema. Mulle meeldib, et raamatupidamine on veebis igal ajal kättesaadav, sest liigne paberimajandus on tänaseks ajalugu ning topeltkontroll ei tee paha. Raamatupidamine on loominguline tegevus – juhtida tuleb ka seda.“
Raivo Kurs, Accord Healthcare OÜ

Kui sõlmite RMPFinance OÜ-ga lepingu raamatupidamisteenuse ostuks esimese kvartali jooksul, saate 2013. aasta aastaaruanne tasuta!
Küsi pakkumist SIIT.

Rohkem infot: Merike Kiil
pearaamatupidaja
tel: +372-5103 334
email: merikekiil@me.com
RMPFinance OÜ
Lõõtsa 6, Tallinn 
www.rmpfinance.ee

Osale arutelus

  • Gerli Ramler, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad