Tallinn katab korteriühistute koolituskulusid

Tallinna linn on alates 2000. aastast toetanud korteriühistuid koolituskulude katmisel.

„2013. aastal kaeti korteriühistute koolituskulusid kogusummas 20 448 eurot, koolitustoetust sai 235 korteriühistut,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Valdavalt kompenseeriti MTÜ Eesti Korteriühistute Liit poolt läbiviidud koolitusi - 37 koolitust kogusummas 19 969 eurot.“
Koolitustoetust on võimalik taotleda pärast korteriühistutele suunatud koolitusel osalemist ning koolituse maksumuse tasumist koolitajale. Koolitustoetust eraldatakse mittetulundusühingute Eesti Korteriühistute Liit või Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit poolt korraldatud koolituste kulude katmiseks. Populaarsemad on koolitused korteriühistute juhtidele ja raamatupidajatele; kohtupraktika alased loengud ning võlgade väljanõudmise koolitus.
„Korteriühistud on linnale olulised partnerid, sest tugevad ja toimiva ühistuga majad on reeglina heakorrastatud, tagades elanikele nii kodu- kui turvatunde,“ ütles Võrk.
Lisaks koolitustoetuse maksmisele toimuvad linnaosades ka infopäevad korteriühistutele. Infopäevadel saab nõuandeteenust probleemide lahendamiseks, mis on tekkinud ühistu juhtimise, majandamise, liikme õiguste ja kohustustega seonduvalt.

Koolitustoetuse taotluse saab esitada vastava kalendriaasta jooksul, eelneval aastal toimunud koolituste kulusid ei kompenseerita. Seetõttu tuleb korteriühistutel hiljemalt jooksva aasta detsembrikuus koolitusdokumendid üle vaadata, et taotlus nende katmiseks saaks tähtaegselt esitatud.
Toetuste eraldamise aluseks on Tallinna linna territooriumil asuva korteriühistu vastavasisuline taotlus. Tallinna kodulehelt leitavale taotlusele tuleb lisada tõend koolitusel osalemise kohta ning MTÜ Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit koolituste puhul koopia taotlejale väljastatud kutsetunnistusest, samuti koopiad kuludokumentidest, millelt nähtub tehtud kulutuse suurus.

Eesti Korteriühistute Liit on asutatud 17. aprillil 1996. Eesti Korteriühistute Liit esindab Eesti korteriühistuid alljärgnevates rahvusvahelistes organisatsioonides: Ülemaailmne Korteriühistute Liit (ICA Housing); Euroopa Elamumajanduse Organisatsioon CECODHAS; Balti Korteriühistute Liit (BUCHA).

Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit (EKHHL) on asutatud 1995 aastal. EKHHL on mittetulundusühing, mis on asutatud kinnisvara korrashoiu ettevõtjate poolt eesmärgiga üleriigiliselt korraldada kinnisvara korrashoiuga tegelevate juriidiliste isikute ja füüsilisest isikust ettevõtjate ühistegevust ning esindada oma liikmete ühiseid huve.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad