Valitsus on topeltmaksuvabastuse kaotamise poolt

Vabariigi Valitsus kiitis heaks päevakorrapunkti, millega muudetakse Euroopa Liidu nõukogu direktiivi 2011/96/EL ehk nn ema-tütarettevõtjate maksustamist puudutavat direktiivi.

Direktiivi muutmise eesmärk on välistada piiriülese tütarettevõtjalt emaettevõtjale tehtava kasumijaotise maksust vabastamise kohustusega kaasnev topeltmaksuvabastuse võimalus, kirjutatakse Vabariigi Valitsuse veebilehel. 

Kasumi väljamakse erineva käsitluse tõttu liikmesriikide maksusüsteemides võib tekkida olukord, kus tütarettevõtjalt emaettevõtjale tehtav makse on ühes riigis maksubaasist maha arvatud kui laenumakse, kuid emaettevõtja riigis käsitletakse seda makset kui dividendi, mille direktiiv kohustab maksust vabastama. Sellise maksueelise näol piiriüleselt tegutsevatele ettevõtetele konkurentsieelise andmine ei olnud kehtiva direktiivi eesmärk, mistõttu tehakse ettepanek direktiivi täiendada.

Esiteks täpsustatakse direktiivi alusel maksuvabastuse andmist tingimusega, et emaettevõtja liikmesriik peab maksust vabastama üksnes kasumi, mis ei ole tütarettevõtja liikmesriigis maksubaasist mahaarvatav. Muudatus on suunatud spetsiaalselt nn hübriidlaenude ehk kasumiosaluslaenude topeltmaksuvabastuse kõrvaldamisele.

Teiseks ajakohastatakse kuritarvituste vastast sätet vastavalt Euroopa Kohtu praktikale, mille kohaselt ei tohi riigisiseste meetmete rakendamisel minna vastuollu Euroopa Liidu aluslepingus sätestatud põhivabadustega, kirjutatakse valitsuse veebilehel. Seetõttu täpsustakse maksuvabastuse saamise eesmärgil loodud kunstliku skeemi tuvastamise tingimusi ja võimaldatakse nende kindlakstegemisel direktiivi soodustused andmata jätta.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad