Valitsus on topeltmaksuvabastuse kaotamise poolt

Vabariigi Valitsus kiitis heaks päevakorrapunkti, millega muudetakse Euroopa Liidu nõukogu direktiivi 2011/96/EL ehk nn ema-tütarettevõtjate maksustamist puudutavat direktiivi.

Direktiivi muutmise eesmärk on välistada piiriülese tütarettevõtjalt emaettevõtjale tehtava kasumijaotise maksust vabastamise kohustusega kaasnev topeltmaksuvabastuse võimalus, kirjutatakse Vabariigi Valitsuse veebilehel. 

Kasumi väljamakse erineva käsitluse tõttu liikmesriikide maksusüsteemides võib tekkida olukord, kus tütarettevõtjalt emaettevõtjale tehtav makse on ühes riigis maksubaasist maha arvatud kui laenumakse, kuid emaettevõtja riigis käsitletakse seda makset kui dividendi, mille direktiiv kohustab maksust vabastama. Sellise maksueelise näol piiriüleselt tegutsevatele ettevõtetele konkurentsieelise andmine ei olnud kehtiva direktiivi eesmärk, mistõttu tehakse ettepanek direktiivi täiendada.

Esiteks täpsustatakse direktiivi alusel maksuvabastuse andmist tingimusega, et emaettevõtja liikmesriik peab maksust vabastama üksnes kasumi, mis ei ole tütarettevõtja liikmesriigis maksubaasist mahaarvatav. Muudatus on suunatud spetsiaalselt nn hübriidlaenude ehk kasumiosaluslaenude topeltmaksuvabastuse kõrvaldamisele.

Teiseks ajakohastatakse kuritarvituste vastast sätet vastavalt Euroopa Kohtu praktikale, mille kohaselt ei tohi riigisiseste meetmete rakendamisel minna vastuollu Euroopa Liidu aluslepingus sätestatud põhivabadustega, kirjutatakse valitsuse veebilehel. Seetõttu täpsustakse maksuvabastuse saamise eesmärgil loodud kunstliku skeemi tuvastamise tingimusi ja võimaldatakse nende kindlakstegemisel direktiivi soodustused andmata jätta.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad