MKM: tunnusta ettevõtluse edendajat

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) kuulutas välja konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat“. Eesmärgiga välja selgitada, tunnustada ja üldsusele tutvustada Eesti parimaid ettevõtluse edendamist toetavaid algatusi.

Tegemist on ühtlasi Eesti eelvooruga üleeuroopalisele konkursile „Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad 2014”, kuhu valitakse Eestit esindama kaks projekti.

2013. aastal valis žürii Eesti parimateks ettevõtluse edendamise projektideks Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaatori ja Tudengisatelliidi programmi. Varasematel aastatel on Eesti eelvooru võitnud teiste seas näiteks programm ENTRUM, e-majandusaasta aruanne, veebikeskkond TestMarket.eu, Äriregistri Ettevõtjaportaal ning ettevõtluskonkurss „Ajujaht“. Tänavu korraldab MKM konkurssi juba kaheksandat korda.

Projekte saab konkursile esitada 14. märtsini ja kuues kategoorias:
• Ettevõtlusvaimu edendamine: tunnustatakse algatusi, mis edendavad loovust, uuenduslikkust ja riskivalmidust toetavat ettevõtluskultuuri ning -hoiakut.
• Ettevõtlusalastesse oskustesse investeerimine: tunnustatakse algatusi, mis parandavad ettevõtlus- ja juhtimisoskusi.
• Ettevõtluskeskkonna parandamine: tunnustatakse uuenduslikke tegevusi ettevõtluskeskkonna edendamiseks, mis toetavad ettevõtete käivitamist ja kasvu, lihtsustavad juriidilisi ja administratiivseid protseduure ja rakendavat põhimõtet „Mõtle esmalt väiksele“ eelkõige väikeste ning keskmiste ettevõtete toetamiseks.
• Ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamine: tunnustatakse algatusi, mis julgustavad ettevõtlust saama suuremat kasu nii Euroopa Liidu kui ka välisturgude pakutavatest võimalustest.
• Roheliste turgude ja ressursside kasutamise arengu toetamine: tunnustatakse algatusi, mis toetavad ettevõtete juurdepääsu rohelistele turgudele ning aitavad neil täiustada oma ressursside kasutust, näiteks roheliste oskuste arendamise ja sobitamise ning rahastamise abil.
• Vastutustundlik ja kaasav ettevõtlus: tunnustatakse algatusi, mis edendavad ettevõtete hulgas sotsiaalset vastutustunnet. Selle kategooriaga tunnustatakse ka pingutusi, mida on tehtud ettevõtluse edendamiseks ebasoodsas olukorras ühiskonnarühmade (nt töötud, eriti pikaks ajaks tööturult kõrvale jäänud, seaduslikud ümberasujad, puuetega inimesed või etnilistesse vähemusgruppidesse kuuluvad isikud) seas.

Konkursile oodatakse kandideerima valitsus- ja omavalitsusasutusi koos allasutustega, ettevõtluse tugiorganisatsioone, haridus- ja noorteorganisatsioone ning kõiki teisi institutsioone, sihtasutusi ja mittetulundusühendusi, kes on oma tegevusega on edendanud ettevõtluskeskkonda. Era- ja kolmandast sektorist oodatakse konkursile algatusi, mille puhul on toimunud koostöö avaliku sektoriga.

Osalemiseks tuleb täita registreerimisvorm ja saata see allkirjastatuna meiliaadressile kaupo.sempelson@mkm.ee.
Täiendav info: http://www.mkm.ee/euroopa-ettevotlusauhinnad/

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad