Julianus Inkasso: Eestis tõime klientidele mullu tagasi 7,7 miljonit eurot

Julianus Inkasso tõi Eestis klientidele mullu tagasi 7,7 miljonit eurot, mis on 10% võrra rohkem kui 2012. aastal. Eriti head on olnud tulemused Soome kolinud eestlastelt võlgade kättesaamine Eesti ettevõtete kasuks.

Julianus Grupi juhatuse esimees Ülar Maapalu hinnangul kasvatas Julianus viie suurema inkassoettevõtte seas oma turuosa seniselt 29%-lt eelmise aasta lõpuks märgatavalt, ületades eelduslikul 40% piiri.

Maapalu märkis, et edukalt on toodud turule Krediidiregister, milles on avaldatud info ligemale 100 000 maksehäire kohta ning teave enam kui 50 000 unikaalse, seni avaldamata maksehäire kohta nendelt, kes oma infot ei avalda Krediidiinfos. „Tänu uuele Krediidiregistrile on võimalik suure tõenäosusega saada ülevaade enamusest Eesti maksehäiretest. Lisaks on teada kõikide äriühingute maksude maksmise ajaloos toimunud hälbed ja kõik kahtlased äriseosed,“ ütles Maapalu.

Lisades, et äärmiselt edukaks on osutunud raha tagasi toomine Eesti ettevõtetele Soome kolinud eestlastelt: „See võlgade hulk, mis on jäänud siiapoole lahte, ehmatas ka meid endid. Samas on siin jää liikuma hakanud ja mitu aastat kestnud ettevalmistused annavad nüüdseks reaalseid tulemusi – see teave peaks omakorda omama distsiplineerivat mõju võlgnikele,“ selgitas Maapalu.

 „Oleme nüüdseks saavutanud oma kolm aastat tagasi välja öeldud eesmärgi olla Eestis teenuse käibe võrdluses kaks korda suurem kui järgmine inkassoettevõte,“ lausus Maapalu.

Rääkides ettevõtte tegemistest väljaspool Eestit ütles Maapalu, et ettevõte on saavutanud samuti  väga häid tulemusi Lätis ja Leedus ning 2014. aastal peaks juba enamus Julianuse rahavoost tulema välisturgudelt.

Julianus Inkasso on 1994. aastast tegutsev on Eesti krediidihaldusteenuseid pakkuv ettevõte, millel on tütarfirmad Lätis ja Leedus ning osalus Moldova inkassofirmas. Ettevõtte 2013. aasta teenuste käive oli auditeerimata andmeil Eestis 1,4 miljonit eurot, ettevõttes on 36 töötajat.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad