Konfiskeeriti rohkem kui 1,4 miljoni euro väärtuses kriminaaltulu

Prokuratuuri taotlusel konfiskeeritud kriminaaltulu koguväärtus ületas möödunud aastal 1,4 miljonit eurot. Seda on ligi 200 000 eurot rohkem kui 2012. aastal. Lisaks narkokuritegudele pärines kuritegelik vara inimkaubandusest, varavastastele või maksukuritegudele pühendunud kuritegelike ühenduste ja gruppide tegevusest ning arvutikelmustest ja korruptsioonist.

Kui 2012. aastal võeti ära rohkem kui 50 000 euro väärtuses kriminaalset tulu viie kriminaalasja raames, siis 2013. aastal oli selliseid jõustunud kohtuotsusega asju juba 10. Kokku võeti ära 2013. aasta jooksul enam kui 5000 eurot kriminaaltulu 49 kriminaalasjas. Joobes juhtidelt konfiskeeriti 117 sõidukit.

2013. aastal esitati süüdistus 43 raskemas või organiseeritud narkokuritegevuse juhtumis. 10 gruppi tegutses piiriüleselt ja 14 juhul oli tegemist narkootikumide vahendamisega alaealistele. Näiteks toimetati Hollandist suure varalise kasu saamise eesmärgil Eestisse ca 13 kg marihuaanat ning Hiinast veeti läbi Eesti Hollandisse 100 kg narkootilise aine lähteainet (PMK), mille keemilisel sünteesil olnuks võimalik valmistada üle 60 kg narkootilist ainet MDMA-d. Kokku anti raskemates või organiseeritud narkokuritegudes süüdistatuna kohtu alla 166 isikut. 26 kriminaasjas jõustus süüdimõistev kohtuotsus juba 2013. aasta jooksul ning kokku konfiskeeriti nendes kriminaalasjades kuritegelikku tulu enam kui 400 000 EUR väärtuses.

Kuritegelike gruppidega seotud rohkem inimesi
Rohkem kui ühelgi varasemal aastal menetlesid prokuratuur ja politsei kriminaalasju, milles isikutele esitati süüdistus kuritegelikku ühendusse kuulumises ja selle raames kuritegude toimepanemises. Kui 2011. aastal esitati süüdistus kuritegeliku ühenduse paragrahvi järgi kahes kriminaalasjas 20 inimesele ning 2012. aastal üheksas kriminaalasjas 74 isikule, siis 2013. aastal anti 14 kuritegeliku ühenduse raames kohtu alla juba 145 isikut (sealhulgas kolm juriidilist isikut).

Süüdistuse saanud kuritegelikest ühendustest ligi poole tegevus oli rahvusvahelise mõõtmega:
• Viis kuritegelikku ühendust tegeles süüdistuse kohaselt salasigarettide äri või maksupettusega;
• neli varavastaste kuritegude toimepanemisega, kolm narkokuritegudega;
• üks deaktiveeritud relvade Eestisse toimetamise;
• üks inimkaubandusega.

Möödunud aastal saatis prokuratuur suuremahulise rahapesusüüdistusega kohtusse üheksa kriminaalasja, millest enamiku puhul pärines rahapesu esemeks olev vara arvutikelmustest.
2013. aastal sai süüdistuse 17 isikut 10 raskemas korruptsioonikuriteos. Nendest üks oli riigireetmise juhtum, neli kriminaalasja oli seotud haridusasutustega, kaks KOVi ametnikega ja kaks kriminaalasja oli seotud riigiasutustega.

2013. aastal esitati süüdistus neljas inimkaubanduse juhtumis, millest kolm olid seotud Vietnami kodanike toimetamisega üle Vene-Eesti piiri.

Lähtudes sise- ja justiitsministri 26. märtsil 2013 kokkulepitust on politsei ja prokuratuuri ühised prioriteedid: võitlus alaealiste vastu toime pandud raske isikuvastase kuritegevusega, eelkõige seksuaalkuritegevusega; perevägivald, eelkõige korduv vägivald; organiseeritud ja raske peitkuritegevus, esmajärjekorras: korruptsioonikuritegevus, narkokuritegevus, eelkõige tugevatoimelistele uimastitele ja alaealistele suunatud kuritegevus; suure kahjuga majanduskuritegevus; inimkaubandus, pöörates sealjuures tähelepanu kriminaaltulu tuvastamisele ja konfiskeerimisele kuritegude toimepanijatelt ning küberruumis toime pandud kuritegudele.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad