Maksude paremaks laekumiseks tellija vastutus?

Maksude paremaks laekumiseks planeeritakse sarnaselt Soomega kehtestada tellija vastutus. Maksuameti esindajad kohtuvad järgmine nädalal autovedajatega, et arutada kuidas lahendada sektoris esinevaid ausa konkurentsi ja maksude laekumise probleeme.

Äripäeva ja Logistikaveebi korraldatud Autovedajate konverentsil ütles Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendik, et tahetakse võtta eeskujuks Soome, kus on pandud tellijale vastutus. „Selles võtmes ongi meil ettevõtjatega kohtumine planeeritud, et arutada milline on olnud Soomes selle seaduse mõju ettevõtjatele. Kui nad näevad sarnase nõude kehtestamisest kasu Eestis, saaksime juba tegevust kaaluda. Siin võiksime teha koostööd ettevõtjatega seadusemuudatuse asjus,“ kirjeldas Lemendik kohtumise tagamaid.

Lemendiku sõnul on maksuhalduril olemas maksuandmed autovedajate sektoris, erinevalt kütuse- ja ehitussektorist. „Ootame pigem autovedajatelt koostöötahet. Mitte, et nad ainult ei ootaks riigi tegevust. Lahendus pole ju kontrollide juurde värbamises, kui suudame koos midagi  panna toimima, ilma, et üldse seadust vaja oleks muuta. Hea näide on piirikütus, kus muudeti praktikat. Sama on ka autosektoris kasutatud autode müügi näide - seadus pole muutunud, muutus praktika. Praegu olemegi leidnud selle Soome tellija vastutuse ja sellest võiks ka meil abi olla,“ ütles Lemendik.

Mida toob tellija vastutuse jõustumine kaasa Eesti ettevõtjatele?
„Praegu ei oska seda täpsemalt öelda, alles tegeleme andmete kogumisega, See on pigem kohtumise põhjus, et alustada diskussiooni ettevõtetega. Räägime sellest, et oleks tagatud aus konkurents ja maksud oleksid tasutud. Kas see on vahend, et olukord muutuks,“ sõnas Lemendik.
Lemendiku sõnul on käibemaksu tasumata summa transpordisektoris pea 4 miljonit eurot, arvestus hõlmab nii maismaatransporti kui toruveondust. 

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad