Firmad saavad maksuvõla ajatamist taotleda netis

Juriidilised isikud saavad nüüd sarnaselt füüsiliste isikutega esitada taotluse enda maksuvõla lihtsustatud ajatamiseks e-maksuametis. Taotlust saavad esitada kõik isikud, kelle võlg koos intressidega on kuni 3200 eurot. 

Maksu- ja tolliameti (MTA) tulude osakonna juhataja Triin Raaper selgitas, et seni oli võimalus esitada taotlus enda maksuvõla osade kaupa tasumiseks e-maksuameti kaudu vaid füüsilistel isikutel, kui nende maksuvõlg jäi vahemikku 50 kuni 600 eurot.
 
„Alates novembri lõpust saavad aga lihtsustatud ajatamise taotluse esitada elektrooniliselt kõik isikud, kelle maksuvõla summa koos intressiga on kuni 3200 eurot. Uus teenus annab võimaluse e-maksuameti kaudu taotluse esitamiseks umbes 5 000 füüsilisele isikule ja 8 000 juriidilisele isikule. Nende ligi 13 000 võlglase maksuvõlg kokku on 12,5 miljonit eurot, millele lisandub intress,“ rääkis Raaper. 
Tema sõnul võimaldab uus teenus ajatada senisest kiiremini ja vähema ressursikuluga väikesi maksuvõlgasid ning on mõeldud ennekõike lühiajaliste makseraskuste ületamiseks.
 
„Senine praktika näitab, et e-teenus lihtsustatud ajatamise taotlemiseks on hästi vastu võetud,  näiteks käesoleva aasta jooksul on ajatamise taotluse esitanud e-teenust kasutades 342 füüsilist isikut,“ märkis Raaper.
 
Juhend ja täpsem info e-maksuameti kaudu ajatamise taotluse esitamiseks on leitav MTA kodulehelt.
Erakliendid SIIN 

Ärikliendid SIIN  
 
Neil, kellel maksuvõlg on suurem kui 3200 eurot või kui soovitakse graafikut poolest aastast pikemaks perioodiks ja kes soovivad muuta olemasolevat ajatamise maksegraafikut, samuti kui tasumata on näiteks sunnirahad või trahvid, kõik need peavad taotluse esitamiseks pöörduma teenindusbüroosse või saatma taotluse postiga või e-postiga. Samuti ei saa uut e-teenust kasutada juhul, kui maksuvõlg on solidaarne või vaidlustatud ja kui võlg on juba kohtutäiturile edastatud või kui eelnev ajatamise graafik on kehtetuks tunnistatud.
 
MTA elukohajärgsest teenindusbüroost saab detailsemat informatsiooni maksuvõla tasumise ajatamise võimaluste kohta. Teenindusbüroode asukohad on leitavad internetis aadressilt SIIN.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad