Firmad saavad maksuvõla ajatamist taotleda netis

Juriidilised isikud saavad nüüd sarnaselt füüsiliste isikutega esitada taotluse enda maksuvõla lihtsustatud ajatamiseks e-maksuametis. Taotlust saavad esitada kõik isikud, kelle võlg koos intressidega on kuni 3200 eurot. 

Maksu- ja tolliameti (MTA) tulude osakonna juhataja Triin Raaper selgitas, et seni oli võimalus esitada taotlus enda maksuvõla osade kaupa tasumiseks e-maksuameti kaudu vaid füüsilistel isikutel, kui nende maksuvõlg jäi vahemikku 50 kuni 600 eurot.
 
„Alates novembri lõpust saavad aga lihtsustatud ajatamise taotluse esitada elektrooniliselt kõik isikud, kelle maksuvõla summa koos intressiga on kuni 3200 eurot. Uus teenus annab võimaluse e-maksuameti kaudu taotluse esitamiseks umbes 5 000 füüsilisele isikule ja 8 000 juriidilisele isikule. Nende ligi 13 000 võlglase maksuvõlg kokku on 12,5 miljonit eurot, millele lisandub intress,“ rääkis Raaper. 
Tema sõnul võimaldab uus teenus ajatada senisest kiiremini ja vähema ressursikuluga väikesi maksuvõlgasid ning on mõeldud ennekõike lühiajaliste makseraskuste ületamiseks.
 
„Senine praktika näitab, et e-teenus lihtsustatud ajatamise taotlemiseks on hästi vastu võetud,  näiteks käesoleva aasta jooksul on ajatamise taotluse esitanud e-teenust kasutades 342 füüsilist isikut,“ märkis Raaper.
 
Juhend ja täpsem info e-maksuameti kaudu ajatamise taotluse esitamiseks on leitav MTA kodulehelt.
Erakliendid SIIN 

Ärikliendid SIIN  
 
Neil, kellel maksuvõlg on suurem kui 3200 eurot või kui soovitakse graafikut poolest aastast pikemaks perioodiks ja kes soovivad muuta olemasolevat ajatamise maksegraafikut, samuti kui tasumata on näiteks sunnirahad või trahvid, kõik need peavad taotluse esitamiseks pöörduma teenindusbüroosse või saatma taotluse postiga või e-postiga. Samuti ei saa uut e-teenust kasutada juhul, kui maksuvõlg on solidaarne või vaidlustatud ja kui võlg on juba kohtutäiturile edastatud või kui eelnev ajatamise graafik on kehtetuks tunnistatud.
 
MTA elukohajärgsest teenindusbüroost saab detailsemat informatsiooni maksuvõla tasumise ajatamise võimaluste kohta. Teenindusbüroode asukohad on leitavad internetis aadressilt SIIN.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad