Mobiilpangas on populaarsem Tallinki aktsia

Aprillis käivitatud Swedbanki mobiilipanga M-investor on võrreldes avamisjärgse kuuga kasvanud tehingute arvu tänaseks ligi kolm korda.

Swedbanki Baltikumi aktsiate vahenduse üksuse juhi Andres Suimetsa sõnul viitavad tehingute summad sellele, et mobiilirakendus on võetud hästi vastu ning see leiab kasutamist ka professionaalsete investorite poolt.

Suurim tehing mobiilis üle 100 000 euro
Kõige väiksemad tehingud jäid Suimetsa sõnul ühe euro piiresse, seevastu kõige suurem Swedbanki m-investori kaudu sooritatud tehing – müügikorraldus – ületas tunduvalt 100 000 euro piiri. Kokku on mobiilirakenduse kaudu soetatud 24 riigi väärtpabereid, neist kõige populaarsemad on olnud Eesti ja USA aktsiaid. Neile järgnesid juba väiksema tehingute arvuga Rootsi, Saksamaa, Luksemburgi ja Soome väärtpaberid. „Ehkki tehingud Balti aktsiatega moodustasid tehingute koguarvust ligi kolmandiku, domineerisid Balti jaotuses Swedbanki Eesti klientide väärtpaberiostude ja –müükide seas siiski Eesti aktsiad,“ selgitab Suimets.

Swedbanki m-investori kaudu on võimalik soetada ka fondiosakuid ja ETF-e, seetõttu olid lisaks aktsiatele reaalsete ostude nimekirjas ka mõned fondid. Suimetsa sõnul on aga rõõmustav, et paaril korral on kasutatud mobiiltelefoni ka selleks, et investeerida omaenda kaugemasse tulevikku, soetades Swedbanki erinevate vabatahtlike pensionifondide osakuid. „Kõige populaarsemaks osutus statistika põhjal siiski Tallinki aktsia,“ lisas Suimets.

Lisaks fondiosakute, 24 aktsiaturul esindatud väärtpaberite ja ETF-idega kauplemisele on Swedbanki mobiilinvestori rakenduses näha reaalajas kõik Balti aktsiate hinnad ja turusügavus ning võimalus esitada peidetud kogusega korraldusi Balti börsidele ning lugeda Balti ja Skandinaavia aktsiate analüüse ning muid uudiseid.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad