BIGBANK trügib tavakliendi tarbimislaenuturule

Eesti kapitalil tarbimislaenude pakkumisele spetsialiseerunud BIGBANKi konsolideeritud laenuportfell kasvas 2013. aasta III kvartaliga kokku 14,5 miljoni euro võrra ehk 5,7%, ulatudes septembri lõpuks kokku 271 miljoni euroni.

Ettevõte teenis III kvartalis intressitulu 13,5 miljonit eurot ehk 17,1% rohkem kui mullu samal ajal. Panga intressikulu oli 2,0 miljonit eurot, mida on eelmise aastaga võrreldes 1,8% rohkem. Kaasatud hoiuste maht kasvas kvartalis 7,7% ja ulatus 238,5 miljoni euroni. Aktiivsete laenulepingute arv ulatus septembri lõpuks 177 tuhandeni.  

Kogu grupi kasum III kvartalis oli 2,3 miljonit eurot, mida on üle kahe korra rohkem kui aasta varem. Kasum enne allahindlusi oli 7,4 miljonit eurot ehk 42,3% suurem kui varasemal aastal.
BIGBANKi juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul jätkati turupositsiooni tugevdamist eeskätt välisturgudel. “Ligi 80% ärimahust on tänaseks väljaspool Eestit ja sel aastal oleme suutnud kasumlikkust tõsta kogu panga grupis ” lausus Saar.

Alates III kvartalist pakub BIGBANK Eestis universaalpankade tavaklientidele suunatud uut tarbimislaenu, millel on Eesti pankade seas madalaim intress. Pakutav laenusumma jääb vahemikku 500-6500 eurot ja laenuperioodi pikkus on 1-5 aastat. Laenu aastaintress on 15,5% ja krediidi kulukuse määr, mis sõltub laenu summast ja perioodi pikkusest, keskmiselt 17-18%.

Septembri lõpu seisuga andis pank tööd 546 inimesele, sealhulgas 233 Eestis, 131 Lätis, 85 Leedus, 39 Soomes, 36 Hispaanias ja 22 Rootsis. Klienditeeninduskontoreid oli III kvartali lõpu seisuga kokku 15, neist Eestis 4, Lätis 3, Leedus 7, Hispaanias 1. Olles Eesti kapitalil põhinev tarbimislaenude pakkumisele spetsialiseerunud pank, millel on filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Hispaanias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad