Parts: koostöö Loode-Venemaa ettevõtjatega  peaks suurem olema  

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles täna Peterburis ärifoorumit avades, et Eesti ja Loode-Venemaa ettevõtted võiksid senisest enam teha koostööd. Venemaa on kolmandal kohal Eesti kaubavahetuse mahtudes ja seega oluline kaubanduspartner.

„Eestlaste side Peterburiga on eriline – oli ju Peterburi sada aastat tagasi linn, kus elas rohkem eestlasi kui Tartus,“ ütles Parts. „Täna on Eesti ja Loode-Venemaa ettevõtjate suhetes palju kasutamata potentsiaali ning tihedamast koostööst naabrite vahel on võita mõlemal poolel.“

Venemaa osatähtsus Eesti üldises kaubavahetuses oli eelmisel aastal 9,3%,  olles Eesti jaoks suuruselt kolmandaks kaubanduspartneriks. Partsi sõnul on just Loode-Venemaa Eesti ettevõtjatele, eriti toiduainetööstusele, oluliseks ekspordituruks. „Meil on head tooted, mida pakkuda. Me tunneme siinsete tarbijate maitse-eelistusi. Siinsed inimesed tunnevad ja hindavad Eesti toiduainete kõrget kvaliteeti, olgu see siis juust, vürtsikilu, liha või kasvõi liköör Vana Tallinn,“ lausus Parts.

Minister kutsus Vene ettevõtteid külastama Ida-Virumaa tööstusparke ning kaaluma oma tegevuse sinna laienemist. „Euroopa Liidu turule orienteeritud äriühingule on Narva tööstuspark sobiv koht, kuna valmis ehitatud infrastruktuuri võimaldab seal kiiresti tööd alustada, tööjõud räägib väga hästi vene keelt ja kommunaalkulud on madalad. Samuti annab asukoht Eestis võimalused kasutada meie riiklikke ettevõtlusprogramme,“ ütles Parts.

Parts ütles, et on valdkondi, kus riigi toetus on eriti tähtis. Üks niisugustest on transport, mis sõltub otseselt riikidevahelistest lepingutest ja vastastikustest investeeringutest infrastruktuuri. Taas on tööd alustanud Eesti-Vene transpordikomisjon, mis tegeleb reisiliikluse kvaliteedi parandamisega Tallinn-Peterburi raudteeliinil, kaasa arvatud piiri- ja tolliprotseduurid rongi liikumisteel.

Teise olulise algatusena tõi Parts välja praegu koostatava Eesti-Vene piirikoostöö programmi aastaiks 2014–2020. Plaanis on arendada ühiseid infrastruktuuri edendamise projekte ja majandus- ning keskkonnaalast koostööd edendavat ühistegevust Eesti ning Peterburi linna, Pihkva oblasti ja Leningradi oblasti vahel.

Foorumil osaleb üle kümne Eesti ettevõtja ja ettevõtete liitude esindajat ja ning üle 40 Vene ettevõtja. Seminari korraldavad EAS, Eesti peakonsulaat Peterburis ja Vene Kaubandus-Tööstuskoda.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad