Eesti Pank: aeg oleks juba kasutada pikka kontonumbrit

Eelmisel nädalal toimus Eesti Pangas maksekeskkonna foorum, kus arutati ühtsete üleeuroopaliste maksetingimuste ettevalmistuse olukorda. Ettevõtjate liitude esindajate kinnitusel vajatakse muudatuste õigeaegseks tegemiseks veel pankade abi.

Alates veebruarist 2014 tohib Eestis arvetel ja maksete tegemisel kasutada kontonumbrit ainult rahvusvahelisel ehk IBAN-kujul, riigisisese otsekorralduse asemel tuleb kasutusse e-arve püsimakseteenus ja osa panku toob eeldatavasti turule ainult piiriüleseks kasutuseks mõeldud SEPA otsekorralduse. Pangad on SEPA maksekorralduste ja e-arve püsimaksete muutustega ajakavas, kuid SEPA otsekorralduse kui uue teenuse juurutamine võtab aega ja see jõuab pangaklientideni mõnevõrra hiljem.

„Kuna kõik pangad toetavad juba praegu IBANi kasutamist, kutsume raamatupidajaid üles väljastama võimalusel ainult pika kontonumbriga arveid. See aitab kindlasti uuel aastal muudatusega sujuvamalt harjuda,“ ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller.

Pärast septembrit, kui rahandusministeerium saatis 136 tuhandele ettevõttele teavituskirja, on ettevõtjate liitude kinnitusel väikeettevõtjate teadlikkus kasvanud. Mülleri sõnul tuleb ettevõtetel vajalikud muutused nüüd ära teha, vajadusel koostöös tarkvaraettevõtete ja pankadega. „Maksete edastamist pankadesse failidena saab juba praegu katsetada ja selle proovimiseks tuleb oma pangaga ühendust võtta. Soovitame ettevõtetel olla aktiivsed,“ märkis Müller.

Maksekeskkonna foorumil arutasid keskpanga, pangaliidu, rahandusministeeriumi ja turuosaliste esindajad ühtsete üleeuroopaliste maksetingimuste ettevalmistuse olukorda. Pangad on ettevalmistusega ajakavas.

Loe ka veel INFOPÄEV: Mida muudab SEPA ettevõtete maksekeskkonnas?

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad