Eesti Pank: aeg oleks juba kasutada pikka kontonumbrit

Eelmisel nädalal toimus Eesti Pangas maksekeskkonna foorum, kus arutati ühtsete üleeuroopaliste maksetingimuste ettevalmistuse olukorda. Ettevõtjate liitude esindajate kinnitusel vajatakse muudatuste õigeaegseks tegemiseks veel pankade abi.

Alates veebruarist 2014 tohib Eestis arvetel ja maksete tegemisel kasutada kontonumbrit ainult rahvusvahelisel ehk IBAN-kujul, riigisisese otsekorralduse asemel tuleb kasutusse e-arve püsimakseteenus ja osa panku toob eeldatavasti turule ainult piiriüleseks kasutuseks mõeldud SEPA otsekorralduse. Pangad on SEPA maksekorralduste ja e-arve püsimaksete muutustega ajakavas, kuid SEPA otsekorralduse kui uue teenuse juurutamine võtab aega ja see jõuab pangaklientideni mõnevõrra hiljem.

„Kuna kõik pangad toetavad juba praegu IBANi kasutamist, kutsume raamatupidajaid üles väljastama võimalusel ainult pika kontonumbriga arveid. See aitab kindlasti uuel aastal muudatusega sujuvamalt harjuda,“ ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller.

Pärast septembrit, kui rahandusministeerium saatis 136 tuhandele ettevõttele teavituskirja, on ettevõtjate liitude kinnitusel väikeettevõtjate teadlikkus kasvanud. Mülleri sõnul tuleb ettevõtetel vajalikud muutused nüüd ära teha, vajadusel koostöös tarkvaraettevõtete ja pankadega. „Maksete edastamist pankadesse failidena saab juba praegu katsetada ja selle proovimiseks tuleb oma pangaga ühendust võtta. Soovitame ettevõtetel olla aktiivsed,“ märkis Müller.

Maksekeskkonna foorumil arutasid keskpanga, pangaliidu, rahandusministeeriumi ja turuosaliste esindajad ühtsete üleeuroopaliste maksetingimuste ettevalmistuse olukorda. Pangad on ettevalmistusega ajakavas.

Loe ka veel INFOPÄEV: Mida muudab SEPA ettevõtete maksekeskkonnas?

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad