Eesti-Kasahstani koostöö laieneb

Täna toimus Astanas neljas Eesti-Kasahstani valitsustevahelise komisjoni istung. Eesti delegatsiooni juhtis majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Kasahstani delegatsiooni Kasahstani transpordi- ja kommunikatsiooniminister Askar Zhumagaliyev.

Komisjoni töö eesmärgiks on luua alus kahe riigi koostööks investeeringute, transiidi, energeetika, turismi, põllumajanduse, hariduse, teaduse, keskkonnakaitse, kultuuri ning tervishoiu alal. Eestis osalesid komisjoni töös lisaks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi töötajatele ka spetsialistid välis-, põllumajandus-, keskkonna-, sotsiaal- ja haridus-teadusministeeriumist ning Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm.

Kahe riigi majanduskoostöös toimus mullu oluline edasiminek, koostöö laienes uutesse sektoritesse nagu mööblitööstus ja ehitus. Kahepoolsete majandussuhete areng on olnud järjepidev, ettevõtjate vahelised kontaktid on tihenenud, kuid endiselt on mõlemal pool palju arenguruumi. Suurenenud on Kasahstani kaubaveod läbi Eesti raudtee ja sadamate. Mõlemapoolne kaubavedude maht on viimase kümne kuuga kasvanud ca 20 protsenti. Tänu Kasahstani muutunud seadusandlusele on nüüd loodud potentsiaal kahepoolsete veolubade kasutamiseks transiit-autokaubavedudel. EXPO-2017 korraldamine Astanas, mida Eesti igati toetas, lisab täiendavaid võimalusi omavaheliste majandussuhete arendamiseks. Komisjon arutas võimalikku koostööd laevaehituses. Jõuti ka kokkuleppele Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasvahetuses Kasahstaniga.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad