Kursus õpetab ladusalt kirjutama

26. novembril toimuv eesti õigekeele kursus on seekord seotud raamatupidaja hea ametikeelega. Kursusel vaatleme ka tegevusaruande kirjutamise kitsaskohti, sest tihti kiputakse majandusaasta aruandes seda osa alahindama. Ettevõtte tegevusaruanne on üks mainekujundamise osa, kuna annab ülevaate firma tegevusest avalikkusele.

Koolitab mainekas ja karismaatiline eesti filoloog, filosoofiadoktor Loone Ots.

Päevakava
10.00—11.30
Üldkeel ja ametikeel. Õigekeele norm ja hea tava. Raamatupidaja ametikeel: tüüpsõnad, -fraasid ja laused. Raamatupidamisvaldkonna bürokratismid, nende sõnastamine arusaadavas üldkeeles. Õigekirja küsimusi: suurtähed, kirjavahemärgid, numbrite, arvude ja hindade õigekiri, loetelude ja erinevate andmete vormistamine. Mõnede veaohtlike sõnade muutumine ja õigekiri. Veel näpunäiteid.
11.30—11.45 Kohvipaus
11.45—13.15
Lihtne ja arusaadavust toetav lauseehitus. Raamatupidaja kirjavahetus: korrektse e-kirja vormistamine uue standardi järgi. Olulise teabe väljatoomine. Kaaskirjade eripärast. Dokumentide kirjutamine ja vormistamine: kiri, avaldus, protokoll.
13.15.—14.00 Lõuna
14.00—15.30
Algdokumentide ja kuluaruannete sisu kirjutamine ja korrektne vormistamine. Tegevusaruande kirjutamine  aastaaruandes, maine kujundamise üks osa. Kirjutamine etteantud mahus: mida ja kuidas kärpida. Teavitamine: faktilehed, voldikud, infolehed, -kogumikud ja -mapid.   Virtuaalne suhtlus. „Netikeel“. Kirjutamine internetis.

Kursuse toimumise koht ja info:
Toimub 26.novembril Roseni tornis (Mere pst.6, Tallinn).

Registreerumine soodusajal kuni 19. november on 169 eurot (202.80-kmga), tavahind alates 20. november on 199 eurot (238.80-kmga).
Registreerides korraga ühest maksjaettevõttest kaks või enam osalejat kehtib lisasoodustus 5%.
Lisainfo ja registreerimine telefonil 667 0106  või juuli@raamatupidaja.ee ja www.seminar.aripaev.ee

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad