Advokatuur moodustas õigusloome kujundamiseks komisjonid

Advokatuuri juhatuse otsusega moodustati perekonnaõiguse -, äriõiguse - ning põhiõiguste komisjon. Komisjonide töö eesmärk on advokatuuri seisukohtade kujundamine ning arvamuse avaldamine vastavate valdkondade õigusloomet ja -praktikat puudutavates küsimustes, teatas advokatuur.

„Sisuliselt ekspertgruppide loomisega saame senisest enam rakendada advokatuuri aktiivsete liikmete oskusteavet organisatsiooni ning avalikkuse huvides. Komisjonide moodustamine tulenes perioodiks 2011–2020 sätestatud advokatuuri arengusuundadest, mis näevad ette advokatuuri liikmete senisest suuremat kaasamist kutseühenduse organitesse. Seetõttu loodi valdkonnapõhised komisjonid, mille liikmed saavad osaleda advokatuuri seisukohtade sõnastamisel ja kujundamisel,“ ütles advokatuuri esimees Sten Luiga.

Igas komisjonis on vähemalt kaheksa liiget ning istungid toimuvad vastavalt vajadusele, kuid vähemalt neli korda aastas. Komisjonide liikmete arv võib suureneda, kui komisjonid seda vajalikuks peavad.

Perekonnaõiguse komisjoni kuuluvad esimees Katrin Orav ning liikmed Ene Ahas, Helina Luksepp, Helen Hääl, Senny Pello, Eha Lillsaar, Helen Tomberg ja Aleksander Vares. Komisjoni töö peamiseks eesmärgiks on perekonnaõiguse õigusloome ja -praktika analüüsimine või analüüsimise korraldamine ning ettepanekute koostamine seadusandluse või õiguspraktika muutmiseks.

Põhiõiguste komisjoni kuuluvad komisjoni esimees Aivar Pilv ning liikmed Rait Kaarma, Alar Urm, Leon Glikman, Vahur Kivistik, Maarja Kärson, Allar Jõks, Sille Allikmets ja Heidi Rajamäe-Parik. Komisjoni peamiseks ülesandeks on inimõiguste ja põhiõiguste kaitse, kaitseõiguse teostamise ning karistusõiguse ja kriminaal- ning väärteomenetlusega seonduva õigusloome ja -praktika analüüsimine või analüüsimise korraldamine ning ettepanekute koostamine seadusandluse või õiguspraktika muutmiseks.

Äriõiguse komisjoni esimees on Karin Madisson ja liikmed Leonid Tolstov, Sven Papp, Piret Jesse, Peeter Kutman, Annika Vait, Heleri Tammiste ja Kaarel Tammar. Komisjoni peamine eesmärk on äri-, konkurentsi- ja pankrotiõiguse valdkondades õigusloome ja –praktika analüüsimine või analüüsimise korraldamine ning ettepanekute koostamine seadusandluse või õiguspraktika muutmiseks.

Tuleval aastal 95. aastapäeva tähistav Eesti Advokatuuri kuulub 870 liiget.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad