Sotsiaalministeerium: anname erihoolekandele raha juurde

Täna tutvustas sotsiaalminister Taavi Rõivas sotsiaalkomisjoni liikmetele järgmiste aastate tegevusi ja eesmärke, et pakkuda rohkem kvaliteetseid teenuseid ja seeläbi vähendada ootejärjekordi miinimumini.

Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul kasvab erihoolde valdkonna eelarve 16,5% võrreldes eelmise aastaga. „Erihoolekande teenuse parandamiseks lisandub järgmise aasta eelarvest 2,8 miljonit eurot. Uuest aastast kasvavad erihoolekande töötajate palgad enam kui riigis keskmiselt ning saame juba järgmisel aastal erihoolekande järjekordi kahe kolmandiku võrra vähendada,“ kinnitas Rõivas.

Ministri sõnul keskendutakse erihoolekandeteenuste arendamisel toetavate teenuste pakkumisele, et kaotada ära järjekorrad neile teenustele. „Järgmisel aastal saavad täiendava rahastuse igapäevaelu toetamise, töötamise toetamise ja toetatud elamise teenuste arendamine. See võimaldab läheneda igale inimesele tema vajadustest lähtuvalt ning pakkuda kõige sobilikumaid teenuseid,“ ütles Rõivas.

Hoolealuste ja personali turvalisuse tõstmiseks suurendame enam kui 50% võrra kohtumäärusega erihoolekandeteenusele saadetud isikute pearaha summat. See tähendab rohkem personali, oluliselt kõrgemaid palkasid ning võimalust paremini eristada erinevate diagnoosidega kliente. Statsionaarsete teenuste järjekordade vähendamiseks tuleb teha täiendavaid investeeringuid. Selleks on ministeerium plaaninud uuest Euroopa Liidu eelarveperioodist eraldada 54 miljonit eurot uute kohtade loomiseks.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad