Õigusemõistmise päeval viies kohtumajas tasuta õigusabi

Õigusteenuste Büroo pakub õigusemõistmise päeva raames teisipäeval ja  kolmapäeval täiendavat tasuta nõustamist viies kohtumajas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Paides.

SA Õigusteenuste Büroo (ÕTB) juhi Hille Raua sõnul on vajadus esmatasandi tasuta õigusnõustamise järele jätkuvalt suur ning on positiivne, et Justiitsministeerium toimetulekuprobleemidega isikutele suunatud õigusabi tagab. “Oleme sel aastal tasuta nõu andnud juba 768 sihtgruppi kuulujale ning eelmisel aastal küündis nõustamiste arv 1279 juhtumini,“ lausus Raud.

„Mitmendat aastat järjest vajavad õigusnõu saajad kõige enam abi perekonnaõiguse vallas ning oluliselt ei jää maha ka võlaõiguse ja täitemenetlusega, ega ka töösuhetega seonduv. Sageli käib nõustamise juurde kohtusse pöördumiseks riigipoolse õigusabi taotlemise juhendamine ja "e-toimiku" kaudu dokumentide esitamise abistamine,“ ütles büroo juht.

„Tasuta õigusnõustamise teenus on suunatud vähekindlustatud isikutele, kelleks on sageli töötu, puudega inimene, vanemaealine, üksikvanem või miinimumsissetulekuga pere ning sellest teenusest ei võida tihti mitte üksnes teenuse saaja, vaid ka nende pereliikmed, nagu näiteks elatise või hooldusõiguse küsimustes,“ kirjeldas Raud abivajajaid.

Õigusemõistmise päeva raames pakub Õigusteenuste Büroo 1. oktoobril tasuta õigusnõustamist Tallinnas Kentmanni tänava kohtumajas (Kentmanni 13), Jõhvi kohtumajas (Kooli 2a) ja Tartu kohtumajas (Kalevi 1) ning 2. oktoobril Pärnu kohtumajas (Kuninga 22) ja Paide kohtumajas (Tallinna 18). Nõustamised toimuvad ajavahemikus kell 11.00 kuni 15.00.

Igapäevaselt pakub Õigusteenuste Büroo Justiitsministeeriumi konkursi  tulemusel tasuta õigusnõustamist Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Rakveres ning  haldab ka www.juristaitab.ee veebilehte, mille kaudu on võimaik seal juba olemasolevatele materjalidele lisaks küsida nõu ÕTB juristilt, esitades küsimuse Foorumi rubriigi kaudu.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad