Raha läheb looduskaitsesse ja keskkonnasäästmisesse

Keskkonna valdkond saab 2014. aasta riigieelarvest rahad, et teha investeeringud looduskaitsesse, Tallinn saab juurde uusi keskkonnasäästlikke tramme, alustatakse Tallinna kesklinna, Pirita ja Merivälja mereääre puhastamisega ning uuendatakse seitsme linna tänavavalgustust.

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ütles, et rahasüsti saavad Soomaa ja Matsalu rahvusparkning Endla ja Muraka looduskaitseala. „2014. aastal algab ka Euroopa Liidu uus eelarve, mis meie riigi looduskaitse jaoks tähendab kokku 100 miljoni euro eest võimalusi looduskeskkonda puhtamaks, tervemaks, hoitumaks muuta. Sellist rahalist võimalust pole meil kunagi varem olnud,” lisas minister.
2014. aastal saavad uue ja säästliku tänavavalgustuse Haapsalu, Jõhvi, Keila, Kuressaare, Paide, Valga ja Võru. Kokku vahetatakse välja 11 250 valgustit, mis on vanemad kui 5 aastat.

Järgmisel aastal jõuavad Tallinnasse uued keskkonnasäästlikud trammid, mis hakkavad sõitma neljandal liinil ning alustatakse Tallinna südalinna, Pirita ja Merivälja mereääre puhtaks tegemisega, mille tarbeks on kavandatud 5 miljonit eurot.

Lisaks saavad 2014. aasta lõpuks kõik suured linnad ka puhta joogivee. „Võrreldes 2013. aastaga püüame järgmisel aastal suurendada ühisveevärgist nõuetekohast joogivett saavate inimeste arvu umbes 57 096 inimese võrra 1 084 800 inimeseni, mis on ligi 95% ühisveevärgist joogivett saavate tarbijate osakaal,“ täpsustas Pentus-Rosimannus. 

Uue metsaseaduse jõustumisel muutub kogu inventeeritud Eesti mets kõigile elektrooniliselt jälgitavaks. Näiteks saab metsaregistrist muudatuste jõustumise järel vaadata, kus asuvad majandatavad metsad ja millal tuleb metsa uuendama hakata.
2014. aastal investeeritakse riigimetsas olevatesse matka- ja terviseradadesse, loodusharidus- ja puhkevõimalustesse. Tänu matka- ja metsaradadele on Eesti metsade külastatavus tõusnud üle 1,5 miljoni korrani aastas.

Lisaks plaanitakse saastekvoodi müügist saadav raha investeerida biogaasi kasutamisse transpordis, mille pilootprojekt rahastatakse EL rahadega. Saastekvootide müügitulust jätkatakse avalike hoonete renoveerimist ja taastuvenergia väikelahenduste toetamist. Tulevikus kasutatakse kvoodiraha ka üleujutuste ennetamiseks ja leevendamiseks.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad