Tallinlastel varsti tasuta ka linnarongides sõitmine 

Tallinna linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule otsuse eelnõu, et võimaldada tallinlastel ka elektrirongiga linna piires tasuta sõita.

Eelnõu kohaselt sõlmitakse piletihindade hüvitamise leping tähtajaga kuni 31. detsember 2014. Lepingu kogumaksumus on 375 000 eurot. Plaani kohaselt hakkaks leping kehtima juba oktoobrikuu keskpaiku.

„Selleks plaanime sõlmida Elektriraudtee AS-iga vastavasisulise lepingu,“ selgitas abilinnapea Taavi Aas. „Ühtlasi võtab Tallinn sellega endale varalised kohustused kompenseerida linnaeelarvest Elektriraudtee AS-ile tallinlaste tasuta sõidust saamata jääv tulu.“

Lepingu eesmärgiks võimaldada rahvastikuregistrijärgsetel tallinlastel elektriraudtee esimeses tsoonis ehk Tallinna linnas tasuta sõit, mis kahtlemata tõstab elektrirongide kasutatavust ja samas vähendab mitmete ühistranspordiliinide koormust,“ ütles abilinnapea Taavi Aas.

Aas tõdes, et Tallinlastele antud ühistranspordi tasuta kasutamise õigus pani paljud seni rongi eelistanud inimesed busse, trolle ja tramme kasutama.
„Oleme seadnud eesmärgiks Tallinna ühistranspordivõrk ja reisirongid paremini integreerida, et anda sõitjatele suurem valikuvõimalus ja ühissõidukite koormust ühtlustada,“ selgitas Aas. „Kahtlemata on selleks tarvis kehtestada tallinlastele ka elektrirongis tasuta sõidu õigus.“

Sõidusoodustust tõendatakse elektrirongis klienditeenindajale esitatava isikustatud Ühiskaardiga, mis kehtib koos Eesti Vabariigis väljastatud isikut tõendava dokumendiga.
Elektriraudtee AS-ile tallinlaste tasuta sõitude hüvitamine toimub aruannete alusel vastavalt tegelikult sooritatud sõitudele.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad