MTA: tähelepanu all on korduvalt võlgu olevad firmad

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel on võrreldes augustikuu algusega vähenenud maksuvõlg 15,9 miljoni euro võrra ning maksuvõlglaste arv 1093 isiku võrra. Muutuste taga on MTA hinnangul maksuhalduri kohene tegutsemine.

Sellest aastast on MTA erilise tähelepanu all korduvalt võlgu olevate äriühingute mahajätjad ning need isikud, kes küll tegutsevad, kuid jätavad süstemaatiliselt oma maksukohustused täitmata – 118 sellist isikut on saanud maksuhaldurilt pankrotihoiatuse. Tihtipeale on ettevõtjad hoiatuse saamise järel oma käitumist parandanud ja maksuvõla tasunud. Selle tulemusel on laekunud riigieelarvesse ligikaudu 1,7 miljonit eurot ning mitmed hoiatuse saanud isikud on alustanud ka läbirääkimisi maksuvõla ajatamiseks.

Septembri alguse seisuga on täitmata maksukohustusi 47 189 isikul kogusummas 302,7 miljonit eurot. MTA tulude osakonna juhataja Triin Raaperi sõnul on maksuvõla vähenemine seotud nii isikute paranenud maksekäitumisega kui maksuhalduri operatiivse tegutsemisega.

„Käesoleval aastal tekkinud maksukohustused on täidetud 99,45% ulatuses, mis näitab nii maksumaksjate hoolsust oma maksukohustuste täitmisel kui ka mõju, mis on olnud ameti operatiivsel ja tulemuslikul reageerimisel maksuvõla tekkimisele,“ ütles Raaper. „Tavapärasest suuremat maksuvõla vähenemist augustikuus on mõjutanud ka pankrotistunud ning sundlõpetatud juriidiliste isikute kustutamine äriregistrist.“

„Soovitame makseraskuste tekkimisel pöörduda lahenduste leidmiseks koheselt maksuhalduri poole, et vältida maksuvõla sundtäitmist ning täiendavate kulude tekkimist intressikohustuse näol,“ lisas Raaper. Septembrikuu alguse seisuga on maksuvõlg ajatatud 1905 maksuvõlglasel, kellest lõviosa täidab maksegraafikut korrektselt. 

MTA on käesoleva aasta kaheksa kuu jooksul esitanud kohtusse 22 pankrotiavaldust, millest 20 on esitatud äriühingute ning 2 füüsiliste isikute pankroti välja kuulutamiseks. Näiteks esitas maksuhaldur pankrotiavalduse füüsilise isiku kohta, kes on seotud enam kui saja äriühinguga, millede maksuvõlg kokku on 3,6 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad