Andmekaitse Inspektsiooni juhina jätkab Viljar Peep

Vabariigi valitsus nimetas järgmiseks viieks aastaks Andmekaitse Inspektsiooni peadirektoriks taas Viljar Peebu.

Andmekaitse inspektsiooni juhi leidmiseks viis avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon läbi avaliku konkursi ning peale kandidaatide hindamist esitas komisjon Peebu uuesti peadirektori ametikohale. Sel nädalal pooldas tema kandidatuuri üksmeelselt ka parlamendi põhiseaduskomisjon ning seejärel tegi justiitsminister inspektsiooni peadirektori ametisse nimetamise ettepaneku valitsusele.

„Viljar Peep tõestas ennast Andmekaitse Inspektsiooni võimeka juhina, mistõttu on tema jätkamine sellel kohal igati õigustatud. Samas on andmekaitse valdkonnas lähiaastail ees ootamas tõsised debatid, mis seab nii Peebule kui kogu inspektsioonile suured väljakutsed, “ ütles justiitsminister Hanno Pevkur.

Peep ütles, et tal on hea jätkata oluliste pooleli jäänud algatustega. „Infotehnoloogiat põimub meie töösse üha enam, sellepärast peame õigusalase asjatundlikkuse kõrval arendama edasi ka asutuse IT-võimekusi. Teiseks tahame suurendada ennetustöö mahtu teemadel, mis on ühiskonnas olulised: e-teenuste usaldusväärsus, kliendi, töötaja ja patsiendi andmete kaitstus. Ennetus on tõhusam kui tagantjärgi järelevalve. Kolmandaks tahame suurendada praktilise koostöö mahtu nii riigisiseselt kui rahvusvaheliselt,“ selgitas Peep.

Peep on kaitsnud doktorikraadi ajaloo erialal ning aastatel 1995-2008 töötas ta Justiitsministeeriumis justiitshalduspoliitika osakonna õigusloome ja arenduse talituse juhatajana. Ta juhtis äriregistri 2-tunnise-kiirmenetluse projekti ning digitaalallkirjade piiriülese kasutamise töörühma. Lisaks on ta olnud majandusajaloo õppejõud Tallinna Tehnikaülikoolis.

2008. aastal sai Peep Vabariigi Presidendilt Valgetähe teenetemärgi. Teda on tunnustatud kui väljapaistvat riigiametnikku ja juristi.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad