MTA suurhaarangus tabati jälle käibemaksupettuses kahtlustatavad

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna ametnikud korraldasid eelmisel nädalal kriminaalmenetluse käigus Lääne- ja Harjumaal üheaegselt 27 läbiotsimist ning pidasid maksukuriteos kahtlustatavatena kinni kuus isikut, keda kahtlustatakse pea 4 miljoni eurose käibemaksupettuse korraldamisel.

Isikuid kahtlustatakse riigile 3,8 miljoni euro kahju tekitamises käibemaksu alusetu tagasiküsimise teel, kuritegeliku ühenduse loomises ja sinna kuulumises. Läbi otsiti kahtlustatavatega seotud elu- ja töökohad ning transpordivahendid.

Lääne ringkonnaprokurör Indrek Kalda sõnul seisnes maksupettus kahtlustuse järgi selles, et ettevõte esitas 2012. a jaanuarist kuni 2013. a juunini maksudeklaratsioonides tahtlikult valeandmeid. Käibedeklaratsioonides kajastati fiktiivseid majandustehinguid tekstiilitoodete soetuse ja edasimüügi kohta Läti Vabariiki. Maksukelmuse läbiviimiseks lõid kuritegeliku ühenduse liikmed ettevõtete keti, mida ise ka juhtisid.

Maksuameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul tõestab see juhtum järjekordselt, et käibemaksupettused on teatud inimestele vägagi tulutoovaks äriks, milleks sobib igasugune kaup. „Ka selle juhtumi puhul on märksõnadeks kõrge organiseerituse tase, rahvusvahelisus ning põhjalik planeerimine,“ märkis Kuus.

Kahtlustus on esitatud kokku kuuele füüsilisele ja ühele juriidilisele isikule, vahistatud kedagi ei ole. Menetlustoimingute käigus on kinni peetud erinevaid varasid kokku ligi 400 000 euro ulatuses.

Maksukelmuse toimepanemise eest suures ulatuses saab süüdimõistmisel karistada kuni seitsmeaastase vangistusega. Kuritegeliku ühenduse loomise eest on seaduses ette nähtud 5- kuni 15-aastane, sellisesse ühendusse kuulumise eest aga 3- kuni 12-aastane vangistus.
Kriminaalasja kohtueelset uurimist viib läbi Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond ning juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad