MTA suurhaarangus tabati jälle käibemaksupettuses kahtlustatavad

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna ametnikud korraldasid eelmisel nädalal kriminaalmenetluse käigus Lääne- ja Harjumaal üheaegselt 27 läbiotsimist ning pidasid maksukuriteos kahtlustatavatena kinni kuus isikut, keda kahtlustatakse pea 4 miljoni eurose käibemaksupettuse korraldamisel.

Isikuid kahtlustatakse riigile 3,8 miljoni euro kahju tekitamises käibemaksu alusetu tagasiküsimise teel, kuritegeliku ühenduse loomises ja sinna kuulumises. Läbi otsiti kahtlustatavatega seotud elu- ja töökohad ning transpordivahendid.

Lääne ringkonnaprokurör Indrek Kalda sõnul seisnes maksupettus kahtlustuse järgi selles, et ettevõte esitas 2012. a jaanuarist kuni 2013. a juunini maksudeklaratsioonides tahtlikult valeandmeid. Käibedeklaratsioonides kajastati fiktiivseid majandustehinguid tekstiilitoodete soetuse ja edasimüügi kohta Läti Vabariiki. Maksukelmuse läbiviimiseks lõid kuritegeliku ühenduse liikmed ettevõtete keti, mida ise ka juhtisid.

Maksuameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul tõestab see juhtum järjekordselt, et käibemaksupettused on teatud inimestele vägagi tulutoovaks äriks, milleks sobib igasugune kaup. „Ka selle juhtumi puhul on märksõnadeks kõrge organiseerituse tase, rahvusvahelisus ning põhjalik planeerimine,“ märkis Kuus.

Kahtlustus on esitatud kokku kuuele füüsilisele ja ühele juriidilisele isikule, vahistatud kedagi ei ole. Menetlustoimingute käigus on kinni peetud erinevaid varasid kokku ligi 400 000 euro ulatuses.

Maksukelmuse toimepanemise eest suures ulatuses saab süüdimõistmisel karistada kuni seitsmeaastase vangistusega. Kuritegeliku ühenduse loomise eest on seaduses ette nähtud 5- kuni 15-aastane, sellisesse ühendusse kuulumise eest aga 3- kuni 12-aastane vangistus.
Kriminaalasja kohtueelset uurimist viib läbi Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond ning juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad