RMK käibe 11% kasv tõi 58% kasumit

RMK 2013. aasta kuue kuu müügikäive ulatus 72,4 miljoni euroni, mis on 11% suurem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Samal ajal oli RMK kasum 11,3 miljonit eurot, mis on 58% suurem kui aasta varem samal perioodil.

Valdava osa tuludest teenis RMK metsamaterjali ja hakkpuidu müügist. Kuue kuuga müüs ettevõte 1,6 miljonit kuupmeetrit metsamaterjali kokku 66,8 miljoni euro väärtuses. Keskmiseks metsamaterjali müügihinnaks kujunes 41,8 eurot kuupmeetrist, mis on eelmise aasta esimese poolaastaga samal tasemel. Käesoleva aasta esimesel poolaastal müüs RMK raidmeid ja hakkpuitu 0,1 miljonit kuupmeetrit 3,2 miljoni euro väärtuses, keskmine müügihind ulatus 27,7 euroni kuupmeetrist.

Võrdluseks: 2012. a esimesel poolaastal müüs RMK metsamaterjali 1,33 miljonit kuupmeetrit kokku 56 miljoni euro väärtuses keskmise hinnaga 42,1 eurot kuupmeetrist; raidmeid ja hakkpuitu müüdi 0,21 miljonit kuupmeetrit 7,1 miljoni euro väärtuses, keskmine müügihind oli siis 33,2 euroni kuupmeetrist.

"Kasumi kasvu taga on suurenenud nõudlus saepalgi järele ning koos sellega kasvanud palgi hind", kommenteeris RMK juhatuse esimees Aigar Kallas ning lisas, et hetkel ületab palgi osas nõudmine pakkumist. Madalama hinnaga kaubagruppide (paberi- ja küttepuit) osas on aga turunõudluse vähenemisega kaasnenud ka mõningane hinnalangus.

Kolmandat aastat järjest kasvas metsauuendustööde maht - teises kvartalis pani RMK kasvama 17,2 miljonit taime, mida on 4% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. "Suuremahuliste metsauuendustööde tegemiseks andsime teises kvartalis hooajalist tööd enam kui 1500 inimesele," selgitas Kallas ja lisas, et teist aastat järjest jätkuvad metsauuendustööd riigimetsas ka sügisel.

Elanikkonnale soodsa kütte- ja tarbepuidu ostmise võimaldamiseks müüakse eraisikutele kasvava metsa raieõigust, 2013. aasta esimese 6 kuuga ulatus raieõiguse müügimaht üle 12 700 kuupmeetri (keskmine hind 9,9 eur/m3). Alates 1. märtsist ühtlustas RMK küttepuidu müügikorraldust, mille järgi toimub kõikide küttepuidu ostusoovide vastuvõtmine ühtse registreerimissüsteemi kaudu ning varumine kasvava metsana edaspidi vahemikus 1. november kuni 31. märts.

2013. aasta eelarves prognoosib RMK selle aasta müügituluks 140,6  miljonit eurot ning kasumiks 16,2 miljonit eurot. Ettevõtte majandada on 38% Eesti metsadest.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad