Stabiliseerimisreservis juuni lõpuga 358 miljonit eurot

Rahandusministeeriumi teatel oli juuni lõpu seisuga stabiliseerimisreservi soetusmaksumus 355,8 miljonit eurot ja turuväärtus 357,9 miljonit eurot. Kvartaliga suurenes reservi turuväärtus 9,3 miljonit ja aastaga 14,7 miljonit eurot.

Seoses võlakirjade valdava hinnalangusega oli stabiliseerimisreservi tulusus teises kvartalis -0,23 protsenti. Võrdluseks oleva normportfelli tulusus oli sama ajaga -0,34 protsenti. Stabiliseerimisreservi tulusus ületas normportfelli tänu hoiustesse raha paigutamisele.  Madalama riskiga võlakirjade hindade mõõdukas langus tulenes turuosaliste suuremast huvist leida madalate intressimäärade tingimustes kõrgema tulususega investeeringuid.

Stabiliseerimisreservi finantsvahendite paigutamisel lähtutakse konservatiivsest investeerimisstrateegiast, mille eesmärk on tagada eelkõige finantsvahendite väärtuse säilivus ning garanteerida kõrge likviidsus. Reservi haldamisel lähtutakse kehtestatud investeerimispiirangutest ning normportfellist, mis koostatakse iga kuu alguses eurotsooni valitsuste võlakirjadest ja rahaturuinstrumentidest.

Reservi vahendid on investeeritud väga madala krediidiriskiga Euroopa Liidu valitsuste võlakirjadesse (66,4 protsenti paigutuste struktuurist) ning krediidiasutuste võlakirjadesse ja hoiustesse (33,6 protsenti). Suurima osakaalu paigutustest moodustavad Soome (20,6 protsenti), Hollandi (18,2 protsenti) ja Belgia (16,6 protsenti) võlakirjad. Reservi investeeringutest moodustavad võlakirjad 73,4 ja hoiused 26,6 protsenti.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad