Miks saag lõikas sõrmed?

Tööandja peab tagama kasutajale töövahendi kasutamiseks vajaliku väljaõppe ja ohutusalase juhendamise. Ohutusalane juhendamine peab hõlmama teavet ohtude ja ohuolukordade kohta, mis kaasnevad või võivad kaasneda töövahendi kasutamisega.

Kasutatavate töövahendite ohutusjuhendid koostab ja kinnitab tööandja kirjalikult, arvestades valmistaja poolt antud kasutusjuhendit. Kahjuks on töövahendite ohutusjuhendite puudumine üks arvukamaid rikkumisi ettevõtetes. Töövahendite ohutusjuhendite puudumise tagajärjel on töötajad töövahendite ohutu kasutamise osas puudulikult juhendatud ja väljaõpetatud.

Hiljuti juhtus raske tööõnnetus puidutöökojas, kus puidutöötleja saagis lahkamissael 80 cm pikkusel laual äärest riba maha. Tööprotsessiks oli laua pikisaagimine. Olles saaginud lauast läbi kolmandiku, hakkas töötaja vasaku käega lauda vastu võtma. Haaranud vasaku käega lauast, tõmbas saag laua tagasi ja laud vedas töötaja vasaku käe sõrmed töötava sae töötsooni ja saag lõikas töötaja vasaku käe sõrmed ära. Laua tagasilöögi põhjustas vasaku käega lauast haaramine, millega töötaja surus lõigatud lauapooled kokku. Saepingil puudus kiilnuga (poolitusnuga). Sael puudus ka tööorgani kaitsekate, mis oleks võinud kaitsta töötaja käe sattumist saetera vastu.

Peale ohutusseadiste puudumise oli tööõnnetuse üheks põhjuseks töötaja puudulikud teadmised ketassae ohutu kasutamise osas. Töötajale oli korraldamata töövahendi ohutusjuhiste tutvustamine ja väljaõpe. Töötaja teadmatust näitas peale ohtlike töövõtete ka see, et ta kasutas ohutusnõuetele mittevastavat töövahendit - ketassael puudus kiilnuga ja saeketta kaitse. Sellise saega töötamisest tuleb keelduda ja töövahend enne kasutamist korda teha.

Ohutu töökeskkonna nimel ärme kunagi viskame töövahendi kasutusjuhendit ära, vaid koostame selle alusel ohutusjuhendi töövahendile ning korraldame töötajale juhendamise ning väljaõppe. Kõige tähtsam - sõrmed jäävad alles.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets, Rein Nelis

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad