Tallinna majandusaasta aruanne läbis auditi

Linnavolikogu kiitis heaks Tallinna linna majandusaasta 2012 aruande ning selle kohta polnud audiitoril ka ühtki märkust.

Linna bilansimaht oli möödunud aasta lõpu seisuga 1,175 miljardit eurot ja netovara 894 miljonit eurot. Tegevustulu kokku oli 457 miljonit eurot, millest maksutulu moodustas 61%, saadud toetused 24%, kaupade ja teenuste müügist saadud tulu 14% ning muud tulud (sh põhivara müük) 1%. Tulud kokku suurenesid eelneva aastaga võrreldes 7% ehk 30 miljoni euro võrra.

Linna tegevuskulud olid kokku 472 miljonit eurot, sellest moodustasid tööjõukulud 33%, põhivara amortisatsioon 14%, antud toetused 18% ning muud tegevuskulud 35%. Võrreldes eelneva aastaga suurenesid tegevuskulud 2% ehk 9 miljoni euro võrra.

Linnapea Edgar Savisaar ütles, et linna investeeringute maht on kahekordistunud võrreldes eelnenud aastaga. Seega oli linnal piisavalt vahendeid eelarveaastaks kavandatud tegevuste ja kulutuste rahastamiseks ning ei olnud vajadust kaasata investeeringute katteks 2012. aasta eelarvesse planeeritud laenu. Aasta lõpu seisuga oli linna laenukohustuste (sh teenuste kontsessioonikokkulepped) maht 220 miljonit eurot ning linna netovõlakoormus 45,2% linna põhitegevuse tuludest.

Juba üheksandat aastat järjest on vandeaudiitor kinnitanud, et Tallinna finantsaruandlus on usaldusväärne ning informatsiooni kvaliteet hea. Ka 2012. aasta konsolideeritud majandusaasta aruannet auditeerinud Ernst&Young Baltic AS väljastas Tallinnale märkusteta vandeaudiitori aruande.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad