Elvesole tõi ülisuure kasumi muudatus arvestuspõhimõtetes

Riigi raamatupidamise üldeeskirjas tehtud muudatus, mis kohustab põhivara soetamiseks saadud sihtfinantseerimist kajastama tuluna, andis  Rae vallale kuuluva AS Elvesole võimaluse teenida eelmisel aastal 3,6 miljoni eurose müügitulu juures 5,75 miljonit eurot kasumit.

„Kui võtta arvesse, et sellest raamatupidamislikust kasumist moodustas väga suure osa, tervelt 5,61 miljonit eurot, seesama tulu varade sihtfinantseerimisest ehk nn euroopa abiraha, on Elveso küll kasumis, kuid see kasum on pigem väga väike,“ ütles AS Elveso juhatuse liige Meelis Kasemaa. „Juhin sellele tehnilisele nüansile nimme tähelepanu, sest me ei soovi, et me head kliendid hakkaks meid alusetus rikastumises süüdistama – kõikide meie poolt pakutavate teenuste hinnad on konkurentsiametis kinnitatud ning mingeid ülisuuri kasumeid me teenida ei saa.“

Kasemaa sõnul oli muus osas eelmine aasta aga siiski pigem rõõmustav. „Müügitulu küll langes veidi, 44 000 euro võrra, kuid tegevuskulud langesid tervelt 243 000 euro võrra – kokkuvõttes tegutses ettevõte endisest efektiivsemalt,“ rääkis Kasemaa.
Eelmise aasta 3,67 miljonilisest müügitulust moodustas soojusenergia müük 1,11, elektrienergia müük 0,862, kanalisatsiooniteenuste müük 0,971 ja vee müük 0,682 miljonit eurot. „Soojusenergia müük kasvas tunamullusega võrreldes 9,3%, kui tänu hiljuti Jüri ja Vaida alevikes renoveeritud kaugküttevõrgule vähenes soojakadu ca 20%, mis vähendab nii põletatava kütuse hulka kui ka elektrienergia kulu avaldades seega positiivset mõju klientide rahakottidele,“ nentis Kasemaa. „Elektrienergia müük kasvas aastaga 6,09 ja veetarbimine 5,78 protsenti, kanalisatsiooni teenust osutati aga eelmisel aastal 8,43% rohkem kui aasta varem.“

Kasemaa lisas, et eelmise aasta kasumi arvelt saab AS Elveso KIKi positiivse rahastamisotsuse korral katta Mõigu piirkonna trasside renoveerimisprojekti omaosaluse.

AS Elveso on aastatel 2009-2012 investeerinud Euroopa Ühtekuuluvusfondi (ÜF) ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toel Rae valla vee- ja kanalisatsioonitrassidesse torustike ehitusse 14,82 miljonit eurot (sh AS Elveso omaosalus 4,26 miljonit eurot), juurde ehitati 61 km vee- ja 74 km reoveetorustikku, selle tulemusena on ligi 700 peret liitunud kvaliteetse joogiveega. Uue kaasaegse vee- ja kanalisatsioonivõrgu on saanud Lagedi, Jüri, Karla, Pildiküla, Vaskjala, Vaida ja Vana-Aaviku asulad.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad