Riik hakkab inimestele finantskirjaoskust õpetama

Riik soovib tõsta Eesti elanike finantskirjaoskust, et rahaasju plaanitaks teadlikumalt ning pakutavad finantsteenused oleksid paremini mõistetavad. Rahandusministeeriumi eestvedamisel on valminud Eesti elanike finantskirjaoskuse edendamise programm aastateks 2013-2020.

 „Majanduse tõrgeteta toimimiseks ja finantsstabiilsuse tagamiseks ei piisa üksnes läbimõeldud regulatsioonidest, tõhusast finantsjärelevalvest ja heal tasemel finantsteenuste pakkujatest, vaid üha rohkem on vältimatu ka tarbijate kõrge teadlikkus ja oskused,“ ütles rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali. „ Sellest ka selge vajadus süsteemselt ja sihikindlalt arendada meie inimeste finantskirjaoskust, nende teadlikkust finantsteenuste tarbimisega seotud õigustest, kohustustest, riskidest ja võimalustest, mis on vajalikud iseseisvalt finantsotsuste tegemiseks."
Senised  uuringud näitavad, et Eesti elanike teadmised finantsteenustest ei ole piisavad, et langetada teadlikke ning kaalutletud finantsotsuseid. Kuna finantsotsuste kasvav osakaal inimeste igapäevaelus mõjutab üha ulatuslikumalt inimeste elukvaliteeti ja majanduslikku turvalisust, siis muutub üha olulisemaks inimeste finantskirjaoskuse tase. Finantskirjaoskusena mõistetakse inimeste rahaasjades otsuste tegemiseks vajalikke teadmisi, oskusi, hoiakuid ning nendele tuginevat käitumist. Õppima minek, oma kodu loomine, töö kaotus, pere juurdekasv ja pensionile jäämine on vaid mõned näited elusündmustest, mis nõuavad rahaasjade teadlikku planeerimist, et säilitada inimese majanduslik turvalisus ka ettenägematutes olukordades.
Selleks kavandatakse tegevusi, mis toetavad inimese elukestvat õpet, teadvustades rahaasjade planeerimise vajadust ning finantsteenuste teadlikuma kasutamise osatähtsust inimese igas eluetapis. Seda toetab teisalt ettevõtete vastutustundlik finantsteenuste pakkumine.
Programmi koostas Rahandusministeerium koostöös Sotsiaal-, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Finantsinspektsiooni, Eesti Panga, Tarbijakaitseameti ning mitmete teiste  finantskirjaoskuse valdkonna edendamisega seotud esindajatega nii avalikust kui ka erasektorist, kelle kaasabil programmi ellu viima hakatakse.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad