Muuseumiööl Eesti Pangas tervitab külalisi panga president

18. mail kell 19 tervitab Eesti Panga president Ardo Hansson üle-eestilise muuseumiöö raames „Öös on inimesi“ keskpanga muuseumi külalisi ja juhatab sisse keskpanga tegevusi tutvustava programmi.

Muuseumiöö raames räägivad Eesti Panga osakonnajuhatajad, millised on ühe keskpanga ülesanded ja kuidas euroala keskpangad üheskoos toimetavad; mida teeb Eesti Pank, et sularaha oleks inimestele kättesaadav ja mida tähele panna uute 5-euroste pangatähtede puhul; kuidas Eesti Pank reserve haldab ning millised muutused toimuvad maksetes juba uue aasta alguses.

Muuseumi eriprogramm algab aga juba päeval kell 13, mil toimub loeng „Eesti Panga esimene kümnend (1919-1929) – algusaegade kasvuraskused ja rõõmud“, kus saab ülevaate, kuidas käivitati keskpanga tegevus, moodustati juhtorganid, harukontorite võrgustik ja töötajaskond. Avatud on näitus Eesti Panga presidentidest aastatel 1919–1940 ja näitame ajaloolisi fotosid.

Muuseumiöö vältel saavad nii suured kui ka väiksed külalised oma teadmisi proovile panna viktoriinides ja otsimismängus. Kõikidele küsimustele õigesti vastanutele on auhinnad. Lapsed saavad lisaks osaleda raharetke mängus ja oma osavust proovile panna rahapuslesid kokku pannes.

Muuseumiööl esitletakse Eesti Panga muuseumis raha-teemalisi koomikseid, mille joonistasid õpilased üle Eesti möödunud aasta lõpus toimunud koomiksikonkursi „Mina ja raha“ raames. Avatud on muuseumi pood.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad