Investeerimishoius pakub Saksamaa ettevõtete aktsiaid

Swedbanki uus investeerimishoius „Saksamaa ettevõtted“ annab võimaluse panustada Lääne-Euroopa tugevamate ettevõtete aktsiatesse kuni 17. juunini 2013.

Investeerimishoiuse alusvaraks on Saksa kolme tuntud ja usaldusväärse ettevõtte aktsiad – BASF SE, SAP AG ja Siemens AG. Hoiuse alusvara väärtus fikseeritakse kord aastas, pakkudes 4-aastase hoiuperioodi lõpuks võimaluse teenida tingimuslikku intressi kuni 9,2%.

Swedbank Marketsi finantsinstrumentide spetsialisti Meelis Maasiku sõnul on tulevikuootusi kajastavad Saksamaa majandusnäitajad võrreldes 2012. aasta madalseisuga tänaseks järsult kasvanud. „Samuti soosivad tööstus- ja ekspordiettevõtete väljavaateid USA paranenud majandusnäitajad ning Hiina suurenenud jaemüük. Suured ja tuntud rahvusvahelised Saksa ettevõtted pakuvad aga ka ulatuslikke riskide maandamise võimalusi, sest tegutsevad mitmetes erinevates sektorites ja regioonides,“ rõhutas Maasik.

3 ettevõtet – tööstuse täiuslik spekter
Hoiuse alusvaras sisalduv Siemens AG on Euroopa suurim tehnika- ja tootmisettevõte, mis pakub oma hajutatud tooteportfelliga võimalusi kasvuks läbi mitme alamsektori: pakkudes energeetika, tööstusautomaatika, transpordisüsteemide ja –seadmete, meditsiinitehnika ja infotehnoloogia valdkonnas insenertehnilisi lahendusi.

Swedbanki investeerimishoiustes varemgi hästi esinenud BASF SE on Saksamaal asuv keemiaettevõte, mis tegutseb samuti kuues erinevas tegevusvaldkonnas: kemikaalid, plastid, funktsionaalsed ja põllumajanduslikud lahendused, nafta ja gaas. Laiemalt on BASF tuntud ka oma keemia-, auto-, ehitus-, põllumajandus-, nafta-, plasti-, elektroonika-, mööbli- ja paberitööstuse toodetega, samuti mitmesuguste süsteemilahenduste ja –teenuste poolest.

Samuti on Saksamaalt pärit portfellis sisalduv maailma suurim rahvusvaheline tarkvarafirma SAP AG. Saksa tarkvarahiid teenib uute tehnoloogiate kasutuselevõtult ning arendab majandustarkvara, e-äri ja ettevõtte juhtimistarkvara, pakkudes erinevates tööstusharudes tegutsevatele ettevõtetele IT-rakendusi ja teenuseid. SAP AG põhifookuses on pilvepõhised lahendused, mida hinnatakse tulevikus ettevõtte üheks peamiseks edu tagavaks valdkonnaks.

Investeerimishoiuse „Saksamaa ettevõtted“ miinimumsumma on 300 eurot ning selle 4-aastasele hoiusele arvestatakse intressi kord aastas, kui iga alusvaras oleva aktsia väärtus on hindamispäeval võrdne või suurem kui vastava aktsia algfikseering. Hoiusele arvestatud tingimuslik intress summeeritakse ja makstakse välja hoiutähtaja lõppkuupäeval.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad