Tänavu loodi 67% osaühingutest sissemakseta

Aasta esimese kolme kuuga registreeriti 4127 uut ettevõtjat, millest 3555 olid osaühingud, 7 aktsiaseltsid ja 565 füüsilisest isikust ettevõtjad, sissemakseta osaühinguid loodi 2414. Võrreldes eelmise aastaga loodi kvartalis 263 ettevõtet rohkem, mis viitab nii paranenud majanduskliimale kui inimeste positiivsemale häälestusele ettevõtlusse. Justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul on 2011. aastal tehtud otsus, asutada osaühing ilma kohest sissemakset tegemata, ennast igati õigustanud. „Võimalus luua osaühing elektrooniliselt ning sissemakseta on tunduvalt alandanud ettevõtlusega alustamise keerukust ja toonud ettevõtlusesse uusi tegijaid. Heameel on, et sissemakseta osaühingud on osutunud ka elujõulisteks, mida kinnitab tõsiasi, et esimeses kvartalis ei kustutatud ühtegi sissemakseta osaühingut,“ lausus Pevkur. Sarnaselt eelmisele aastale on sissemakseta osaühingu asutamine väga levinud, statistika kohaselt asutati 3555-st osaühingust 2414 ilma sissemakseta, mis on 67% asutatud osaühingutes.

Enamus ettevõtetest asutati äriregistri ettevõtjaportaali kasutades, äriregistri andmetel asutati kolme kuu jooksul portaali vahendusel 3503 osaühingut, 5 aktsiaseltsi ja 559 füüsilisest isikust ettevõtjat.
 
Kõige aktiivsem kuu ettevõtlusega alustamiseks oli jaanuar, millal asutati 2 aktsiaseltsi, 1239 osaühingut ja 232 füüsilisest isikust ettevõtjat.
 
2012. aasta esimeses kvartalis registreeriti kokku 3864 ettevõtet, millest 3277 olid osaühingud, 5 aktsiaseltsid ja 582 füüsilisest isikust ettevõtjad.
 
2011. aastal jõustunud seadusemuudatus, mis lubab osaühingu asutada ka ilma sissemakseta, on ettevõtlusega alustamise teinud mugavaks ja toetab aktiivsete ettevõtjate huve, lubades neil tegevusega alustada juba samal päeval.
 
Justiitsministeeriumi andmed põhinevad e-Äriregistri teabesüsteemil, mis on kohtute registriosakondade andmebaasile tuginev teenus, koosnedes äriregistri, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri ning kommertspandiregistri digitaalsetest andmetest.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad