Tänavu loodi 67% osaühingutest sissemakseta

Aasta esimese kolme kuuga registreeriti 4127 uut ettevõtjat, millest 3555 olid osaühingud, 7 aktsiaseltsid ja 565 füüsilisest isikust ettevõtjad, sissemakseta osaühinguid loodi 2414. Võrreldes eelmise aastaga loodi kvartalis 263 ettevõtet rohkem, mis viitab nii paranenud majanduskliimale kui inimeste positiivsemale häälestusele ettevõtlusse. Justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul on 2011. aastal tehtud otsus, asutada osaühing ilma kohest sissemakset tegemata, ennast igati õigustanud. „Võimalus luua osaühing elektrooniliselt ning sissemakseta on tunduvalt alandanud ettevõtlusega alustamise keerukust ja toonud ettevõtlusesse uusi tegijaid. Heameel on, et sissemakseta osaühingud on osutunud ka elujõulisteks, mida kinnitab tõsiasi, et esimeses kvartalis ei kustutatud ühtegi sissemakseta osaühingut,“ lausus Pevkur. Sarnaselt eelmisele aastale on sissemakseta osaühingu asutamine väga levinud, statistika kohaselt asutati 3555-st osaühingust 2414 ilma sissemakseta, mis on 67% asutatud osaühingutes.

Enamus ettevõtetest asutati äriregistri ettevõtjaportaali kasutades, äriregistri andmetel asutati kolme kuu jooksul portaali vahendusel 3503 osaühingut, 5 aktsiaseltsi ja 559 füüsilisest isikust ettevõtjat.
 
Kõige aktiivsem kuu ettevõtlusega alustamiseks oli jaanuar, millal asutati 2 aktsiaseltsi, 1239 osaühingut ja 232 füüsilisest isikust ettevõtjat.
 
2012. aasta esimeses kvartalis registreeriti kokku 3864 ettevõtet, millest 3277 olid osaühingud, 5 aktsiaseltsid ja 582 füüsilisest isikust ettevõtjad.
 
2011. aastal jõustunud seadusemuudatus, mis lubab osaühingu asutada ka ilma sissemakseta, on ettevõtlusega alustamise teinud mugavaks ja toetab aktiivsete ettevõtjate huve, lubades neil tegevusega alustada juba samal päeval.
 
Justiitsministeeriumi andmed põhinevad e-Äriregistri teabesüsteemil, mis on kohtute registriosakondade andmebaasile tuginev teenus, koosnedes äriregistri, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri ning kommertspandiregistri digitaalsetest andmetest.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad