Männik: Randpere käitumine on minu kõige piinlikum lugu

Eesti Panga nõukogu arutelu lekitamine meediasse Valdo Randpere poolt oli minu töökarjääri kõige piinlikum lugu, ütles ametist lahkuv Eesti Panga nõukogu esimees.

"Lõpetasime ühte koosolekut, ja ma palusin, et peajurist ja teised, kes meediaga ametlikult suhtlevad, lahkuksid. Ruumi jäid peale nõukogu veel panga president ja kaks asepresidenti. Ma olin enne tungivalt markeerinud, et see, mida edasi arutatakse, on väga kinnine, mis peaks jääma ainult juhatuse ja nõukogu teada. Ma tõstatasin seal nimelt ühe küsimusena, et oleks vaja Eesti Panga siseauditit restruktureerida. Siseauditit juhatas sel ajal Henn Oit. Ja mind tohutult vihastas, et kaks päeva hiljem luges Henn Oit Postimehest, mida mina tema kohta nõukogu istungil olin arvanud," meenutas Männik.

"See on minu arvates absoluutne sigadus – viia kinnisest koosolekust informatsiooni ajakirjandusse. Mul oli ju õigus arvata midagi siseauditi funktsioonidest ilma, et see oleks kohe meediasse jõudnud," lisas ta Tallinna linnavalitsuse väljaandele Pealinn.

Männiku sõnul ei saanud Randpere aru, et oma tegevusega rikkus ta Eesti Panga ja eriti keskpanga nõukogu mainet. "Ega see ei ole kuidagi positiivne, et kinnistest aruteludest sellised asjad välja lekivad," lisas Männik.

Samamoodi hoolitses Randpere, et meediasse satuksid ka Männiku poolt Eesti Panga nõukogu  istungil lausutud kiitvad sõnad Keskerakonna juhi Edgar Savisaare aadressil.

"Ühes struktuuris sa pead aktsepteerima ka teisi nägemusi kui enda oma," põhjendas Männik toonaseid kiidusõnu. "Aga kuskilt sealt läheb üks piir, kus ajakirjanduses keegi hakkab vastu kobisema. Keskerakonna liikmed olid valinud Savisaare erakonda juhtima. Ja seda pidi erakond aktsepteerima. Ja juhtumitel, kus mõned erakonna liikmed kuude viisi sellele erakonnas vastu jorisesid, siis ma ütlesin, et Edgar Savisaar tegi õigesti, et neist erakonnas vabanes," rääkis Männik.

"Kui sa Edgar Savisaare kohta midagi positiivset ütled... Me oleme sattunud olukorda, kus see oleks justnagu kriminaalasi. Me peame minu meelest sellisest suhtumisest ka lahti saama. Väga tähtis on, et mul võib Edgar Savisaarega olla paljudes asjades erinev nägemus, ja see on tihti nõnda nii elus kui poliitikas. Aga see, et ma ei või öelda, et Edgar Savisaar on õigesti otsustanud, et see on nagu kuritegu – sellest ma küll aru ei saa," lisas Männik.

Reformierakondlane Randpere on Männiku sõnul lekitamist ise talle ka tunnistanud. "Minu meelest on sellel istungil räägitu lekkimine kõige piinlikum lugu, mis minuga on toimunud mitte ainult selle viie aasta jooksul Eesti Pangas, vaid kogu minu tööalase karjääri 40 aasta jooksul," rääkis Männik.

"Meil on vaja kultuuri, kus ei ole kuritegu, kui sul Reformierakonnast erinev vaade või nägemus," selgitas ametist lahkuv Männik, miks vabariigi president teda teiseks ametiajaks nõukogu juhtima ei esitanud. "See, mis minuga juhtus Eesti Pangas – mul oli pisut teine vaade kui ühel suurel Eesti erakonnal küsimuses, kes peaks panga president olema," lisas ta.

Valdo Randpere ei soostunud panga nõukogust info lekitamise süüdistust kommenteerima.

Osale arutelus

  • Indrek Kald, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad