Finantsteenuste võrdlemine toob rahalise võidu

Enne laenu võtmist, hoiustamist või kindlustuslepingu sõlmimist on hea võrrelda erinevate pakkujate tingimusi. Näiteks, sõltuvalt laenu liigist võib pankades aastaintressi vahe olla pea kolmekordne, selgub minuraha.ee tarbimislaenude võrdlustabelist.

Kuna otsus, mida laenu võttes või mõnda muud finantsteenuse lepingut sõlmides tehakse mõjutab tarbija rahalist olukorda üsna pika aja jooksul, tasub põhjalik eeltöö end ära. Seejuures ei peaks võrdlemisel peamiseks argumendiks olema hind, vaid lähtuda tuleks oma vajadustele kõige sobivamate tingimustega teenuse leidmisest. 
 
Kuigi mitmed finantsteenused võivad olla erinevate pakkujate juures sama nimega – näiteks tähtajaline hoius, väikelaen või kodukindlustus – on nende tingimused erinevad. Seega – kui on vaja mõnda finantsteenust osta, tasub aega võtta ja küsida pakkumisi mitmest kohast.
 
Võrdlemisel võib abi olla ka erinevatest portaalidest. Näiteks leiab liikluskindlustuse fondi kodulehelt liikluskindlustuse kalkulaatori, kus kirjas erinevate kindlustusseltside liikluskindlustuse pakkumised. Tarbijaveebist minuraha.ee leiab erinevaid võrdlustabeleid, mis aitavad pankade teenustasusid ning hoiuseid, tarbimislaene, krediitkaarte jmt võrrelda. Nii on teenustasude võrdlustabelist näha, et ülekande tegemine ühest pangast teise võib sõltuvalt pangast olla nii tasuta kui maksta kuni 38 senti ülekandelt.
 
2012. aasta lõpus Saar Polli uuring eestimaalaste finantskirjaoskusest ja finantsteenuste alasest teadlikkusest näitas, et alati võrdlevad enne mõne teenuse ostmist tingimusi vähem kui pooled inimesed (44%). Ise teadlikult valivate ja otsustavate inimeste kõrval on 15% neid, kes lähevad tavaliselt oma kodupanka ja ostavad sealt pakutava teenuse. Sama palju on ka neid, kes lähtuvad tuttavate ja pereliikmete soovitustest.
 
Minuraha.ee tõi välja olulised punktid enne finantsteenuse ostmist:

• Mõtle läbi, millised tingimused on sinu jaoks konkreetset teenust ostes olulised. Kodukindlustuse puhul näiteks mõtle, milliste riskide vastu end kindlasti kindlustada tahad.
• Vii ennast teenuse sisuga kurssi. Siin aitavad nii teenusepakkujate veebilehed, klienditeenindajatelt täiendava info küsimine kui ka erapooletud tarbijaveebid, näiteks minuraha.ee.
• Võrdle erinevate pakkujate teenuste tingimusi. Tarbijaveebis on selleks mitmeid kasulikke tööriistu. Näiteks võrdlustabelite abil saad paari hiireklikiga võrrelda erinevate pankade hoiuste, tarbimislaenude, krediitkaartide, II ning III samba pensionifondide tingimusi jpm. Kalkulaatorite seast leiad näiteks laenukalkulaatori, kuhu laenusumma, perioodi ja intressimäära sisestades saad välja arvutada igakuise kuumakse suuruse ja kogukulu intressidele. Hoiuste kalkulaatorisse hoiusumma, perioodi ja intressimäära kirja panemisel saad teada, kui palju sa neil tingimustel oma hoiuselt intressi teeniksid.

Osale arutelus

  • Heli Lehtsaar, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad