4000 noort jättis pensionisamba valimise loosi otsustada

Tarbijaveeb minuraha.ee kirjutas, et möödunud aastal loositi kohustuslik II samba pensionifond 4037 noorele. Valimisse jäid need, kes sündinud 1. jaanuaril 1983 või hiljem ega olnud pensionifondi valinud.

1. jaanuaril 1983 või hiljem sündinud inimestele on pensioni II sambaga liitumine kohustuslik. Töötaja brutopalgast läheb pensionifondi 2% ning tema brutopalgalt arvestatava sotsiaalmaksu arvelt lisab riik pensionifondi veel 4%. Fondi valimiseks tuleb täita avaldus, millele märgitakse väljavalitud meelepärase pensionifondi nimi. Sinna hakkavad laekuma tema kuupalgast kogumispensioni maksed.

Kus saab teha valikuavaldust?
Avalduse saab esitada Pensionikeskuse „Minu konto“ rubriigis, pangakontoris või internetipangas, samuti II sammast pakkuvate kindlustusseltside juures.
Kui 1983. aastal või hiljem sündinud inimene on saanud 18aastaseks ja läheb tööle, kuid ei ole esimese palgamakse saamise ajaks kogumispensioniga liitumisavaldust esitanud, avab väärtpaberikeskus maksu- ja tolliameti andmete alusel ise pensionikonto ning laekunud maksed suunatakse loositud pensionifondi.

Loosimisel osalevad ainult konservatiivse strateegiaga fondid, mis ei investeeri aktsiatesse, vaid vähem riskantsetesse fondidesse, mis on üldjuhul ka väiksema tulususega.

Kui fond on loositud, siis on inimesel hiljem õigus loositud pensionifondi osakud mõne teise kohustusliku pensionifondi osakute vastu ümber vahetada. Kuidas ja millal fondi vahetada või makseid ümber suunata, saab lugeda tarbijaveebist.

Valida 23 fondi vahel
Praegu saab valida 23 kohustusliku pensionifondi vahel, mida pakuvad kuus fondivalitsejat. Kõigi fondide investeerimisstrateegia, tasud ja muud tingimused on erinevad, tasub enne valiku tegemist kindlasti fonde võrrelda. Seda saab teha tarbijaveebi pensionifondide võrdlustabeli abil.

Allikas: www.minuraha.ee  

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad