Raudteeühendus Haapsaluga taastub

Tallinna Linnatranspordi AS-i trammide hankevaidluses Šveitsi trammitootjaga Stadler edukalt esindanud vandeadvokaat Alar Urmi teatel hakkavad uute trammide kasutuselevõtul vabanevad vanad trammid sõitma Tondi-Haapsalu liinil.

Olemasolev raudteetamm on Urmi sõnul väga heas korras. Sellele paigaldatakse rööpad ja infrastruktuur, mis on praegu Tallinna trammiliinil nr 4 ja mis asendatakse peatselt uuega.
Uus trammiliin ergutab regionaalarengut, Haapsalu elanikel tekib soodne võimalus Tallinnasse tööle käia. Edaspidi on kavas teed pikendada Rohukülani ning tunneli kaudu läbi Hobulaiu ning Vormsi Hiiumaale.

Trammitee rajamiseks vajalikust rahast poole annetab Advokaadibüroo LEXTAL lubades tasuda 30% advokaaditasudelt, mis on klientidel tulnud maksta selliste riigihankevaidluste eest, kus on esitatud nö kiusukaebused. Arvestades vaidluste arvukust on edaspidi plaan hakata rajama tunneleid ka Soome ning Rootsi. 

Teine osa uue trammitee rajamiseks vajalikust rahast tuleb alates 01.04.2013 jõustuvast  hoiusemaksust. Eesti jõuab enne Küprost uue maksu rakendada vaatamata sellele, et seaduse vastuvõtmist takistas terav vaidlus maksumäära üle. Lõpuks leiti kompromiss. Arvestades, et Eesti on Euroopa fiskaalpoliitikas teenäitaja kehtestati Küprosest suurem maksumäär - 60%.

Uus trammiliin lülitatakse Tallinna ühistranspordivõrku ja seega on sõit kõigile Tallinna elanikele tasuta. Trammide opereerimiseks uuel liinil korraldatakse suunatud riigihange Šveitsi ja Hispaania ettevõtjatele. Planeeritud riigihanke vaidlustamisel makstavate advokaaditasude maksustamine katab trammiliini esimese 50 aasta opereerimiskulud.

Osale arutelus

  • Alar Urm, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad