Uued kuritegevusvastased prioriteedid kooskõlastati 

Eile, 26. märtsil toimus justiitsministri ja siseministri korraline koostöökohtumine kus kooskõlastati politsei ja prokuratuuri uued ühised kuritegevusvastased prioriteedid: alaealistega seotud kuriteod, perevägivald ning organiseeritud kuritegevuse avastamine.  Siseminister Ken-Marti Vaher tõi teise suurema prioriteedina välja organiseeritud ja raske peitkuritegevuse vähendamise. „Korruptsioon, narkokaubitsemine, suure kahjuga majanduskuriteod ja inimkaubandus on varjatud iseloomuga kuritegevus, mille ohtlikkus ühiskonnale on eriti kõrge ja mis on paljuski ka muu kuritegevuse juurteks. Seetõttu on riigi võimekus nende kuritegude avastamisel eriti oluline. Keskkriminaalpolitsei taastamine ja rohkema ressursi suunamine uimastikaubitsemise avastamisse on tehtud just selle prioriteedi elluviimiseks“, sõnas Vaher. „Üks peamisi vahendeid võitluses elukutselise kuritegevusega on riigi suutlikkus avastada ja konfiskeerida kriminaaltulu. Viimasel kahel aastal sellesse suunatud kolmekordselt suurema ressursiga saavutame üha enam peamist sihti – võtame kriminaalselt maailmalt ära nende peamise motivaatori ehk raha“ lisas siseminister. Lähtudes Riigikogu kriminaalpoliitika arengusuundadest aastani 2018 ning vajadusest seada politseile ja prokuratuurile kuritegevusvastases võitluses selged ja arusaadavad eesmärgid, määrati ühisteks põhieesmärkideks võitlus alaealiste poolt ning nende suhtes toime pandud kuritegevus, aga ka  perevägivallajuhtumitega tegelemine, milles täiendavat tähelepanu pööratakse eelkõige korduva vägivalla vähendamisele.

Samuti määrati prioriteedina võitlus organiseeritud kuritegevusega, mille osas võetakse tähelepanu alla korruptsioonikuritegevus, narkokuritegevus, mille osas on fookus eelkõige suunatud tugevatoimeliste uimastite kõrvaldamisele ja alaealistele suunatud kuritegevusele, aga ka, suure kahjuga majandus- ja küberkuritegevusele ning inimkaubandusele.
 
Lisaks pööratakse organiseeritud kuritegevuse vastases võitluses täiendavalt tähelepanu kurjategijate kriminaaltulu tuvastamisele ning selle konfiskeerimisele. Samuti on suurendatud tähelepanu all küberruumis toime pandud kuriteod.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad