Tööinspektsioon leidis 661 rikkumist

Tööinspektsioon tegi 2012. aasta septembrist aasta lõpuni töökeskkonna sisekontrolli sihtkontrolli, mille käigus tuvastati 174 ettevõttes 661 rikkumist. Viiendikus kontrollitutest ei tuvastatud ühtegi rikkumist.

Tööinspektsiooni tööohutuse peaspetsialist Indrek Avi sõnul võib igas organisatsioonis esineda mittevastavusi, mis võivad viia tööõnnetusteni. „Paljud tööandjad ei teadvusta töötervishoiu ja tööohutuse juhtimisest saadavat kasu äritegevusele. Levinud on seaduse täitmine seaduse täitmise pärast,“ selgitas Avi.

Kontrollimistega hõlmati ümmarguselt 17 000 töötajat. Enim rikuti töövahendi kasutamise töötervishoiu ja tööohutuse nõudeid, keelustati 45 ohtliku töövahendi kasutamine ja peatati ühe ohtliku töö tegemine. 

Avi sõnul kinnitasid sihtkontrolli tulemused, et töökeskkonna sisekontrolli läbiviimiseks saavad tööandjad veel palju ära teha. Oluline on, et seda tehtaks süstemaatiliselt ning töötajaid kaasates. Kui kaastöötaja märkab ohtliku olukorda ning sellele reageerib, siis on võimalik tagajärgi ära hoida. Milliseid meetmeid tarvitusele võtta, et selliseid olukordasid vältida, on tööandja kohus otsustada. Kontrollimistel selgus, et 30% ettevõtete tööandjatest ei registreeri ohuolukordi ning ei võta tarvitusele abinõusid selliste olukordade kordumise vältimiseks.

„Ennetustegevusest saadavat väärtust, mida igapäevaselt luuakse töötervishoiu ja tööohutuse juhtimisega, on tööandjad järk-järgult hakanud hindama ning õigusaktide täitmine on üldjoontes paranenud,“ täpsustas Avi ja lisas, et oluline on järjepidev tööandja ja töötajate vaheline koostöö tervisele ohutuma töökeskkonna loomisel ja tagamisel.

Sisekontrolli sihtkontrolli kokkuvõtte täistekstiga saab tutvuda SIIN.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad