Vastuvõtukulude maksustamine kliendiüritustel

Ettevõtted küsivad tihti, kas ja kuidas maksustada kulusid, mis tekivad kliendiürituste korraldamisel, kirjutab maksukonsultant Aule Kindsigo ajakirjas Raamatupidamise Praktik.

Näiteks küsitakse, millised kulud võib kanda ettevõtluse kuludeks ilma maksukohustuseta, millised on esinduskulud ja millises osas tekib erisoodustus. Tulumaksuseaduses reguleerib seda valdkonda § 49 lg 4, mille kohaselt võib residendist juriidiline isik (v.a tulumaksusoodustuse nimekirjas olev mittetulundusühing ja sihtasutus, kellele on kehtestatud laiem maksuvabastus) teha maksuvabalt vastuvõtukulusid 32 euro eest kalendrikuus, lisaks sellele teha 2% ulatuses samal kalendrikuul väljamakseid isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud väljamaksete summast ehk üldjuhul 2% kuu palgafondist.
Nii 32 euro kui 2% arvestus aasta algusest kasvab: kui igal kuul vastuvõtukulusid ei tehta, kantakse kasutamata soodustus järgnevatele kuudele. See toimib ka vastupidi: kui mõnel kuul tehakse vastuvõtukulusid rohkem kui maksuvaba piirmäär võimaldab, tuleb ületavalt osalt tasuda tulumaks 21/79, kuid järgnevatel kuudel saab teha ümberarvestuse ja enam tasutud tulumaksu riigilt tagasi küsida.

Loe edasi Raamatupidamise Praktikust, kuidas toimub söögi ja joogi maksustamine; kui osalevad ka oma töötajad, siis millises ulatuses tekib vastuvõtukulu, kas alati kehtib mingis osas erisoodustus või on ka erisusi; mida peab veel teadma kliendiürituste maksustamisega seotud teemal. Tellijad saavad ajakirja lugeda ka veebis: http://rp.aripaev.ee

Osale arutelus

  • Kaire Uusen, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad