Ettevõtete ühinemistel ja –jagunemistel hoia protsessil silm peal

Ettevõtete ümberstruktureerimine võib olla vajalik erinevatel majanduslikel ja ärilistel põhjustel, muuhulgas nt riskide maandamiseks või ettevõtte tegevuse laiendamiseks. Ettevõtteid võib ümberstruktureerida nt ühinemiste ja jagunemiste kaudu. Ühinemise ja jagunemise protsess aga toob kaasa mitmeid keerukaid küsimusi, millele vastuste leidmiseks  tihtipeale seaduse lugemisest ei piisa.

Seega on oluline teada, mida tuleb ühinemisel ja jagunemisel silmas pidada nii ettevõtte siseselt vajalike dokumentide vormistamisel kui ka milleks on vaja omandatava äriühingu õigusliku auditi läbiviimine. Teadaolevalt on ühinemise ja omandamise läbiviimine võrdlemisi kallis ning ajamahukas protsess, mistõttu peab enne ühinemist läbiviidav due diligence andma vastuse küsimusele, kas ühinemise-jagunemise ettevõtmine on üldse ettevõtmist väärt ning kas ja millistel tingimustel tasub tehingut teha. Kuna ühinemine ja jagunemine loetakse toimunuks kandega äriregistris, on samamoodi vajalik teada, milliste dokumentide vormistamist on vaja ühinemise-jagunemise õnnestumiseks.

Kokkuvõtlikult annab enne ühinemist-jagunemist tehtav due diligence eelkõige ostjale võimaluse kujundada arusaam ning hinnang omandatava objekti (ühendav ja jagunev ühing) tegelikust väärtusest ning suurendada teadlikkust tehingu toimumise asjaoludest ning riske vältida. Dokumentide õige vormistamine annab aga osalejatele kindluse, et ühinemine-jagunemine jõuab eduka lõpuni kande tegemisega äriregistris.

Praktilised näpunäited ühinemiste ja jagunemiste edukaks läbiviimiseks leiab 05. märtsil 2013. a toimuval Äripäeva seminaril „Mida silmas pidada ühinemiste-jagunemiste õnnestumiseks: juriidilised ning raamatupidamislikud näpunäited“, kava näeb SIIT.

Osale arutelus

  • Anneli Aab, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad