Automüügi kasv Eestis euroala erand

Euroopa Liidus müüdi jaanuaris 885,1 tuhat uut sõiduautot, mis oli 8,7% vähem kui eelmise aasta samal ajal. Eestis  autode müük kasvas, suurenedes samal perioodil +2,5%.

Seda on siiski vähem kui näitab Euroopa statistika (+28%), sest eelmisel aastal ei sisaldanud Euroopa kogustatistika Renault’ numbreid, tänavu näidatakse numbreid aga viimaks õigesti.

Suurimad kasvud ja kahanemised
Euroopa riike, kus autode müük eelmisel aastal kasvas, oli väga vähe: Taani +15%, Belgia +13%, Suurbritannia +12%, Poola +9%, Austria +4% ja Portugal +1%. Koos Eestiga kasvas 27 riigist autode müük seega vaid 7 riigis.

Suurimad miinused müüginumbrites olid järgmistes riikides: Kreeka -35%, Holland -31%, Soome -28% ning Ungari -26%, mille langus tuli sealse eelmise aasta suure tõusu kõrval üllatusena.
Kokkuvõttes oli 4 suurest autoturust plussis ainult Suurbritannia (+12%). Vähenemine oli aga nii Saksamaal (-9%), Prantsusmaal (-15%) kui Itaalias (-18%).

Liitumised on väga tõenäolised
Euroopa autotootjate jaoks tuleb 2013. aasta keeruline. Arvestada tuleks, et juba 2012. aastal olid tulemused nõrgad, mistõttu on 2013. aasta langused veelgi valusamad. Neid numbreid vaadates on keeruline uskuda, et 2013. aastal sel turul mingeid olulisi tehinguid autotootjate vahel ei toimu. Riigid võivad oma autotööstuse säilimist pidada kui tahes strateegiliseks majandusharuks, aga ühinemised on üha tõenäosemad; ka on võimalik, et üks tegija ostab teiselt selle Euroopa tootmise ära. Ilmselgelt on suureks probleemiks ka tööhõive säilitamine samas mahus. Tänaseks on ju teada vaid maksimaalselt 10 tehase sulgemine, kuid autotehaseid on Euroopas kokku teadaolevalt ca 220-230.

Tootjagruppide lõikes olid muutused jaanuari automüügis võrreldes eelmise aasta sama kuuga järgmised: 

VW/Audi/Seat/Škoda -5%
Peugeot/Citroen -16%
Renault/Dacia -6%
GM/Opel/Chevrolet -6%
Ford -26%
Fiat/Lancia/Chrysler/Alfa Romeo/Jeep -12%
BMW/Mini +7%
Mercedes/Smart +4%
Toyota/Lexus -17%
Nissan -6%

Osale arutelus

  • Urmas Simson, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad