Swedbanki eraklientidel ligi 70 000 arestitud kontot

Swedbank töötas välja uue lahenduse oma eraklientidele, kelle ligi 70 000 kontot on arestitud. See võimaldab osadel arestitud konto omanikel sularahaautomaadist elatusmiinimumi piires raha tasuta kätte saada. Seni pidi klient selleks pangakontorisse minema ning teenustasu maksma.

Swedbanki jaepanganduse divisjoni juhi Ulla Ilissoni sõnul nõutakse inimestelt enamasti erinevaid parkimis- või liiklustrahve, maksmata nõudeid, maksu- ja telekomiteenuste võlgu. „Eraldi suure grupina saab välja tuua SMS-laenude võlgnike vastu esitatud nõuded,“ märkis ta.

Ilissoni sõnul on uus lahendus klientide poolt juba hästi vastu võetud. „Kui enne pidi arestitud konto omanik minema elatusmiinimumi kättesaamiseks kontorisse ja maksma sularaha väljavõtmise eest teenustasu, siis nüüd saab ta seda teha tasuta, võttes raha sularahaautomaadist talle sobivas kohas. Meie kliendid on seda muudatust oodanud ja see on täna väga hästi vastu võetud,“ märkis Ilisson. „15 000 arestitud konto omanikku on uut teenust täna juba kasutamas.“

Ilissoni sõnul on uus lahendus toonud kaasa muudatuse ka panga poolt vaadatuna. „Alates detsembrist, kui lahendus tööle hakkas, on rahvast pangakontorites palju vähem. See on nii meie kontorit külastavate klientide kui töötajate seisukohast hea - järjekorrad on lühemad. Me pole sellele küll eraldi reklaami teinud, aga inimesed on teenuse üles leidnud ja usume, et kasutajaid tuleb kindasti juurde,“ sõnas Ilisson.

Kontosid arestivad kohtutäiturid, maksuhaldurid (nt Maksu- ja Tolliamet, Tallinna Ettevõtlusamet jne), kohtud ja pankrotihaldurid. Elatusmiinimumi määrab konto arestija.

Olemas on maksejuhisega arestid, kus konto arestitakse ning nõude summa kantakse aresti esitanud asutuse/ametiisiku kontole kuni nõude täielikku tasumiseni, ja maksejuhiseta arestid, kus konto arestitakse, aga raha jääb võlgniku kontole. Kui kohtutäiturid esitavad valdavalt maksejuhisega areste, siis maksuhaldurid esitavad mõlemat tüüpi areste. Kui kontol on maksejuhiseta arest, ei saa pank kahjuks võimaldada ka antud uue lahenduse kasutamist.

„Klientidel tulekski kõike eelnevat silmas pidada. Nende kahe kuu jooksul on arestitud kontode omanikud meie poole pöördunud erinevate muredega - enamasti küsitakse, miks nende kaart ikkagi sularahaautomaadis ei toimi. Siis ongi tavaliselt põhjuseks just seesama maksejuhiseta arest või tõsiasi, et klient üritab raha välja võtta rohkem, kui arestija poolt on lubatud või kontol raha on,“ tõi Ilisson välja põhilisemad eksisammud uue lahenduse kasutamisel.

Swedbanki eraklientidel on kokku ligi 1,2 miljonit aktiivset kontot.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad