Latvenergo võlakirjad nüüd börsil

Balti börs, 22. jaanuar 2013 – NASDAQ OMX Group, Inc. teatab, et 23. jaanuaril 2013 noteeritakse Läti riikliku energiaettevõtte Latvenergo võlakirjad NASDAQ OMX Balti börsi võlakirjanimekirjas, mis tähendab, et investoritel on võimalus osta ja müüa Latvenergo võlakirju Balti reguleeritud turul.

Latvenergo, kelle põhiäriks on elektri- ja soojusenergia tootmine ja müük, kaasas võlakirjade esmaemissiooni käigus Läti, Leedu ja Eesti investoritelt kokku 20 miljonit eurot. Emissioon märgiti üle neljakordselt.

„Me tervitame Baltimaade ühe suurema ettevõtte Latvenergo sisenemist Balti börsile. Latvenergo võlakirjaemissiooni edu näitab, et Balti börs käib käsikäes Euroopa trendiga, kus ettevõtete võlakirjaturg on kasvamas. Me oleme veendunud, et koduturg on Balti ettevõtete väärtpaberite noteerimiseks parim koht ja usume, et Latvenergo edukas võlakirjaemissioon on stiimuliks teistelegi Balti ettevõtetele,“ ütles NASDAQ OMX Balti börside juht Arminta Saladžiene.

Latvenergo on esimene Läti riigiettevõte, kes emiteerib ja noteerib võlakirjad kohalikul börsil ja neljas ettevõte, kes on möödunud 12 kuu jooksul noteerinud võlakirjad NASDAQ OMX Balti võlakirjanimekirjas.

Latvenergo võlakirjad on välja antud eurodes, nende aastane intressimäär on 2,8% ning lunastustähtaeg 15. detsember 2017. Võlakirjaprogrammi raames plaanib Latvenergo emiteerida võlakirju kokku 70 miljoni euro ulatuses. Kaasatud raha kasutatakse energia tootmis-, jaotus- ja ülekandevõrkude hoolduseks ja kaasajastamiseks. Latvenergo võlakirjade kauplemistähis on ELEK.

„Latvenergo võlakirjade edukas emissioon on suurepärane tõestus, et kapitaliturud on elujõuline finantseerimisallikas hästi töötavate, läbipaistvate ja hästi juhitud ettevõtete jaoks. Balti reguleeritud turg loob silmapaistva võimaluse investeerimiseks Latvenergo võlakirjadesse ja nendega kauplemiseks nii kohalikele kui välisinvestoritele, nii institutsionaalsetele kui erainvestoritele,“ ütles NASDAQ OMX Balti börsiteenuste juht Daiga Auzina-Melalksne.

Auzina-Melalksne lisas, et otsus kaasata kapitali võlakirjade emiteerimise teel võimaldab Latvenergol mitmekesistada laenuandjate hulka ja suurendada oma tuntust investorite seas.

„Väärtpaberite emiteerimine on oluline protsess nii hea ühingujuhtimise tava kui ka avaliku kommunikatsiooni osas – ainult korrapärase ja läbipaistva tegevusega ettevõte on võimeline emiteerima väärtpabereid. Latvenergo võlakirjad on äratanud investorite seas suurt huvi ning oleme kindlad avalikkuse usaldusse grupi ja selle kasvamise vastu. Meil on põhjust loota, et tulevased võlakirjaemissioonid saavad olema sama edukad,“ ütles Latvenergo juhatuse liige Zane Kotane.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad