Tööle ennistamise võimalus on piiratud

Varasema töölepingu seaduse järgi oli töötajal vallandamise korral võimalus nõuda töövaidluskomisjonis või kohtus enda tööle ennistamist, siis täna on see võimalus piiratud.

Vastavalt töölepingu seaduse § 107 ja 109, kui tööandja seda taotleb, jätab kohus töötaja tööle ennistamata ja mõistab tööandjalt töötajale välja hüvitise. Seega ei ole töölepingu sundjätkamine võimalik.

Seega tuleb töötajal töösuhtes arvestada, et töötüli üks võimalik tagajärg on vallandamine ning isegi, kui see on ebaseaduslik, kaotab töötaja töökoha.  Kaitstes töötaja huvi võiks väita, et see on varasema regulatsiooniga võrreldes oluline muudatus töötajate huvide kahjuks. Tegelikult see ei ole nii. Varasem töölepingu sundjätkamise võimalus oli loomuvastane. Kohus ega seadus ei saa jätkata lepingusuhet, kui üks lepingupool seda ei taha. Nii on näiteks ka abielulahutamise hagi puhul võimalus, et kohus selle rahuldamata jätab, vaid teoreetiline.

Tööleping on sarnaselt muude lepingutega poolte kokkulepe ja kui vaidlus tekib, tuleb see lahendada aga riigil ei ole lepingupooli võimalik sundida töösuhet jätkama.

Osale arutelus

  • Alar Urm, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Tööriistad