Tööle ennistamise võimalus on piiratud

Varasema töölepingu seaduse järgi oli töötajal vallandamise korral võimalus nõuda töövaidluskomisjonis või kohtus enda tööle ennistamist, siis täna on see võimalus piiratud.

Vastavalt töölepingu seaduse § 107 ja 109, kui tööandja seda taotleb, jätab kohus töötaja tööle ennistamata ja mõistab tööandjalt töötajale välja hüvitise. Seega ei ole töölepingu sundjätkamine võimalik.

Seega tuleb töötajal töösuhtes arvestada, et töötüli üks võimalik tagajärg on vallandamine ning isegi, kui see on ebaseaduslik, kaotab töötaja töökoha.  Kaitstes töötaja huvi võiks väita, et see on varasema regulatsiooniga võrreldes oluline muudatus töötajate huvide kahjuks. Tegelikult see ei ole nii. Varasem töölepingu sundjätkamise võimalus oli loomuvastane. Kohus ega seadus ei saa jätkata lepingusuhet, kui üks lepingupool seda ei taha. Nii on näiteks ka abielulahutamise hagi puhul võimalus, et kohus selle rahuldamata jätab, vaid teoreetiline.

Tööleping on sarnaselt muude lepingutega poolte kokkulepe ja kui vaidlus tekib, tuleb see lahendada aga riigil ei ole lepingupooli võimalik sundida töösuhet jätkama.

Osale arutelus

  • Alar Urm, Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad