Üle 64 miljoni euro rahapesu organiseerijad astuvad kohtu ette

Riigiprokuratuur süüdistab nelja meest ja üht finantsteenuste osutamisega tegelevat ettevõtet ulatuslikus rahapesus, mille käigus lasti Eestis ebaseaduslikult käibele üle 64 miljoni euro, 29 000 lati ja ligi 40 000 USA dollari.

Süüdistuse järgi lõi 35-aastane Anton varalise kasu teenimise eesmärgil viiest liikmest koosneva kuritegeliku ühenduse, kuhu kuulusid peale tema enda finantsteenustega tegelev äriühing, 46-aastane Sergei, 41-aastane Sergej ja 40-aastane Andrus.

Süüdistuse järgi andis Anton liikmetele ülesande otsida ja värvata variisikud, kes avaksid erinevatele äriühingutele pangas arvelduskontod ning edastaks pangast saadud dokumendid ja internetipanga juurdepääsuparoolid ühenduse liikmetele. Ühenduse liikmed juhendasid variisikuid fiktiivsete dokumentide, näiteks lepingute, ankeetide ja kassa väljamineku orderite, koostamisel. Finantsteenuste osutamise fiktiivsete lepingute alusel laekus äriühingu arvele raha, mille tegeliku kasusaaja varjamiseks koostati ebaõigeid andmeid sisaldavaid kassa väljamineku ordereid „lepingupartneritest“ äriühingute nimele, tehti tehinguid näilikult seadusliku tulu teenimise näitamiseks ning teenitud tulust maksti kuritegeliku ühenduse liikmetele näilikult seaduslikul viisil palka.

„Süüdistuse kohaselt tegeles ühendus kuritegeliku tegevuse läbi saadud vara päritolu, omandiõiguse ja tegeliku kasusaaja varjamise ehk rahapesu ning raamatupidamise kohustuse rikkumisega. Süüdistatavad kasutasid oma tegevuses erinevaid välisriikides registreeritud äriühinguid,“ ütles riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. „Tegemist on Eesti majandussüsteemi ausa ja läbipaistva toimimise vastu suunatud kuriteoga, tavamõistes kannatanuid selles kriminaalasjas ei ole,“ lisas riigiprokurör Evestus.

Ühenduse tegevus oli suunatud registreeringuta majandustegevusele finantsteenusega seotud tegevusalal, kus registreering on nõutav. Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse kohaselt peavad finantseerimisasutused, kelle üle finantsinspektsioon järelevalvet ei teosta, omama enne tegevuse alustamist registreeringut majandustegevuse registris, mis annab õiguse tegutseda finantsteenuse osutamisega.

Kuritegeliku ühenduse poolt toime pandud kuritegude tulemusena lasti ajavahemikul 2009. aasta maist kuni 2010. aasta aprillini Eestis käibele teadmata päritoluga, omandiõiguseta ja tegeliku kasusaajata raha kokku summas 64 232 317 eurot, 29 710 latti ja 39 985 USA dollarit. Nimetatud rahaga tehingute tegemisel teenis äriühing kuritegelikku tulu vähemalt 199 512 eurot, 116 577 USA dollarit ning 344 latti.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad