Puhkuse arvestus pühade ajal

Lugeja küsib: Mul on tööandjaga kokkulepe, et võin aasta lõpus välja võtta oma põhipuhkusest 2 nädalat. Kui minu puhkus algab 17.detsembril, kas pean siis tööl tagasi olema 31.detsembril?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Anne Pärnat:

Kuigi põhipuhkust antakse kalendripäevades, ei arvata töölepingu seaduse § 54 lõike 3 järgi  põhipuhkuse, alaealise põhipuhkuse, töövõimetuspensioni saava töötaja põhipuhkuse ja haridus- ja teadustöötaja põhipuhkuse hulka rahvuspüha ja riigipühi. Seega ei arvata 24. detsembrit (jõululaupäev), 25. detsembrit (1.jõulupüha), 26. detsembrit (2.jõulupüha) ja 1. jaanuari (uusaasta) põhipuhkuse hulka. Kui Teie puhkus algab 17.12.2012 ja puhkuse pikkuseks on 2 nädalat (14 kalendripäeva), siis on esimeseks tööpäevaks pärast puhkust 04.01.2013.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad